YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cezanın bedeli ağır oldu
Kadın öğretmene trafik cezası kesen polisin yarım saat sonra görev yeri değişti.
Cezanın bedeli ağır oldu
11 Ocak 2010 / 17:31 Güncelleme: 11 Ocak 2010 / 17:47

Rize'nin Çayeli ilçesinde 'kural ihlali 'gerekçesiyle bir kadın öğretmene ceza kesen polis memuru, öğretmenin şikayeti üzerine denetimden alınarak şoförlüğe verildi. Cumhuriyet Savcılığı'na başvuran polis memuru, bölgedeki bir güvenlik kamerası kayıtlarını kanıt olarak sunarken, kadın öğretmenin kendisine hakaret ettiğini ve haksız yere görev değişikliği yapıldığını öne sürerek şikayetçi oldu.

Olay, 4 Ocak'ta Yeni Pazar Mahallesi Hopa Caddesi'nde meydana geldi. Çayeli İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi'nde çalışan 5 yıllık polis memuru 25 yaşındaki Cevat Metin, 3 okulun bulunduğu bölgede öğle saatlerinde öğrencilerin dağıldığı sırada görev aldı. İddiaya göre polis memuru Metin, yaya geçidinden öğrencilerin karşıdan karşıya geçişini sağlamak için  sol şeritte bir aracı durdurdu. Öğrencileri karşıya geçiren Metin, bu sırada durdurduğu aracın arkasından sağa geçip yola devam etmeye çalışan öğretmen, 32 yaşındaki Y.K. yönetimindeki 53 DE 701 plakalı otomobilin önüne çıkarak yaya geçidi üzerinde durdurdu. Otomobilden inen Y.K., polis memuru Metin'e, iddiaya göre, "Beni bilerek durduruyorsunuz. Bu işi şahsi menfaatleriniz için yapıyorsunuz. Sizi burada çalıştırmayacağım" diye bağırırken, elini tutarak çekiştirdi. Polis memuru Cevat Metin, bunun üzerine öğretmen Y.K.'ya, 'trafik görevlilerinin ikazına uymamak ve araç ruhsat belgelerini bulundurmamak' suçlarından toplam 192 liralık ceza kesti.

Olaydan sonra Çayeli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giden kadın öğretmen Y.K., polis memuru Cevat Metin'den şikayetçi oldu. Yarım saat sonra polis merkezine çağrılan Metin'e görevinden alındığı ve bundan böyle şoförlük yapacağı bildirildi.
Bunun üzerine bir güvenlik kamerası kaydına ulaşarak sürücünün hatasını ortaya koyan polis memuru Cevat Metin, kendisini şikayet ederek haksız yere görev yerinin değişmesine neden olduğunu ileri sürdüğü öğretmen Y.K. hakkında Çayeli Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Metin, güvenlik kamerası kayıtlarını da savcılığa kanıt olarak sundu. Savcılık soruşturma başlattı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler