YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cezaevindeki mahkum 13 kalem pil yuttu
Cezaevindeki mahkum 13 kalem pil yuttu
25 Aralık 2015 17:06
Manisa E Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutulan ve psikolojik sorunları olduğu iddia edilen bir mahkumun yuttuğu 13 kalem pil, iki saat süren ameliyatla çıkarıldı.

Manisa Devlet Hastanesi'nde görevli genel cerrah Dr. Erdem Nalbant, hastanın 26 yaşında erkek olduğunu, acil servise karın ağrısı şikayetiyle başvurduğunu belirtti.

Yapılan tetkiklerde ve çekilen filminde hastanın midesinde bol miktarda kalem pil tespit edildiğini söyleyen Nalbant, "Kişi 13 tane kalem pili kendisinin yuttuğunu ifade etti. Hastanın bekletilmesi durumunda hem kimyasal anlamda hem de mekanik anlamda bağırsak ve midede tıkanıklığa yol açabilecekti. Bekletmeden ameliyata aldık. Türkiye literatüründe bu şekilde 13 tane pil yutulup cerrahi gerçekleştirilen bir vaka yok. Bu anlamda Türkiye'de ilk gerçekleştirilen bir olay" diye konuştu. 

Ameliyatın yaklaşık 2 saat sürdüğünü ve pilin 11 tanesini mideden çıkardıklarını, bir tanesi ince bağırsak diğerinin ise 12 parmak bağırsağında olduğunu tespit ettiklerini söyleyen Nalbant, "Onu da elle müdahale yöntemiyle ince bağırsağa geçirip, ikisini ince bağırsaktan, 11'ini de mideden küçük bir kesiden dışarı çıkartarak ameliyatımızı gerçekleştirdik" dedi.

Hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Nalbant, "Şu an yemek yiyemiyor. Psikolojik olarak destek alması gerektiği için şimdi psikiyatri uzmanıyla birlikte değerlendiriyoruz. Sağlığına tam olarak kavuştuktan sonra taburcu edilecek" ifadesini kullandı.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler