YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ceza yerine lokum!
Ceza yerine lokum!
08 Mayıs 2012 20:04
Hız sınırını aşan sürücülere ceza yerine lokum...

Karabük'te trafik ekipleri, hız sınırını aşan sürücülere ''Karayolları ve Trafik Güvenliği Haftası'' olduğu için ceza yazmadı, lokum ikram etti.

Karabük Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, her gün düzenli olarak yaptıkları Karabük-Safranbolu çevre yolundaki radar uygulamasında hız sınırını aşan sürücülere lokum ikram etti, uyarı broşürleri dağıttı.

Ceza yerine lokum verilince şaşıran sürücüler, uygulamadan memnun olduklarını belirtti.

Karabük Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipler Amir Vekili Orhan Aldemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, hafta dolayısıyla uygulamalara devam edeceklerini, ceza yerine uyarılarda bulunacaklarını söyledi.

Radarlı hız kontrolü ve emniyet kemeri uygulamasında sürücülere ceza yerine lokum ikram ederek uyarıcı broşürler verdiklerini ifade eden Aldemir, ''Bunları ikaz mahiyetinde yaparak sürücülere uyarıda bulunduk. Bu uygulamadan sürücüler oldukça memnun. Bugün ceza yerine lokum ikram edilince şaşırdılar. Bu uygulamaların sürekli böyle olmayacağını söyleyerek, daha dikkatli araç kullanmalarını istedik'' diye konuştu. (AA)

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler