YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ceza alınca sinir krizi geçirdi
Ceza alınca sinir krizi geçirdi
07 Kasım 2012 16:32
Aynı yurtta kaldığı kız öğrenciyi dövdü, mahkemenin kararını duyunca sinir krizi geçirdi.

Trabzon'da aynı yurtta kaldığı kız öğrenciyi döverek yaraladığı gerekçesiyle yargılandığı davada 2 bin lira para cezasına çarptırılan genç kız, kararı duyunca adliye koridorunda sinir krizi geçirdi.

Trabzon 3. Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan ve Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencisi olan Esra D. katıldı. Aynı üniversitede okuyan şikayetçi N.K. ise duruşmaya gelmedi.

Davayı karara bağlayan hakim, sanık Esra D'ye, N.K'yi dövdüğü için ''basit yaralama'' suçundan önce 3 ay 10 gün hapis cezası verdi.

Hakim daha sonra Esra D'nin sabıkasız oluşu ve duruşmalardaki iyi halini dikkate alarak sanığa verilen hapis cezasını 2 bin lira para cezasına dönüştürdü.

Kararın ardından duruşma salonu çıkışındaki sandalyede oturan Esra D, cezaevine gireceğini sanıp bağırarak ağlamaya başladı. Esra D, sesini duyarak yanına gelen adliye personeli ve adliyede görevli polislerce sakinleştirilmek istendi.

Uzun süre konuşmakta güçlük çeken ve sinir krizi geçiren Esra D, polislerin cezaevine girmeyeceğini söylemesi üzerine ''Ben bir şey yapmadım. Benim bir suçum yok. Beraat istiyorum'' diyerek ağlamayı sürdürdü.

Esra D. sakinleşmeyince adliyeye sağlık görevlileri çağrıldı. Sağlık görevlilerinin müdahalesine rağmen sakinleşmeyen Esra D, ambulansla Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne  kaldırıldı.

Esra D'nin, aynı yurtta kalan N.K. ile uyarmasına rağmen yüksek sesle müzik dinlemeyi sürdürdüğü için kavga ettiği belirtildi. aa

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler