YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ceylanpınar’ın doğusu ve batısı birleşıyor
Ceylanpınar’ın doğusu ve batısı birleşıyor
11 Kasım 2013 16:06
Ceylanpınar Belediyesi, Bahçelievler, Kepez ve Cumhuriyet mahallelerinin içinden geçerek ilçenin en batısı ve doğusundaki noktaları birleştiriliyor.

Rasulayn’da 8 Kasım 2012 tarihinden itibaren başlayan çatışmalardan birebir etkilenen, 5 vatandaşın yaşamını yitirdiği, onlarcasının yaralandığı ilçe merkezinde neredeyse mermi isabet etmeyen tek bir binanın bulunmadığı Ceylanpınar'da; Bahçelievler Mahallesi’nde imara açılan bağ-bahçe alanlarında yapılan yol açma çalışmalarının ardından, açılan yollarda asfaltlama çalışmaları yapan Ceylanpınar Belediyesi bu kez de ilçenin en doğusu ve batısını birleştirecek 397'nci caddenin çalışmalarına başladı.

İlçenin en batısında TİGEM sınırlarından başlayarak Bahçelievler, Kepez ve Cumhuriyet mahallesinin içinden geçecek olan yeni cadde, Suriye sınırına yakın bir noktada açılacak olan 25 metrelik Çevre Yolu'na bağlanacak.

Ceylanpınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçenin doğusunda bulunan Cumhuriyet Mahallesi’ndeki noktada iş makineleriyle başlatılan ve yaklaşık 1 ay sürmesi planlanan 20 metrelik yolun yarma, dolgu ve yol açma çalışmalarıyla birlikte alt yapı çalışmalarına da başlanacağı belirtildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler