YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ceylanpınar abluka altında
Ceylanpınar abluka altında
02 Nisan 2014 12:57
Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesi, 2 gündür devam eden olaylar nedeniyle polis ve askerler tarafından adeta ablukaya alındı.

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde Menderes Atilla’nın seçimi kazanmasının ardından başlayan olaylarda 2 gün içerisinde ilçe merkezi savaş alanına dönerken, bölgeye çok sayıda asker ve polis sevk edildi. Polis ve jandarma ekipleri tarafından ilçe giriş ve çıkışları tutularak kimlik kontrolü yapılıyor.

Dışarıdan gelecek illegal gruplara karşı kontrol yapan ekipler, durdurdukları araçlarda ve bagajlarında arama yapıyor. Kontrollerde araması bulunan bir şahsın yakalanarak gözaltına alındığı öğrenildi. Olayların başladığı Viranşehir ile ilçenin en uzun caddesi olan Gazi Caddesi’nde de polisler yoğun güvenlik tedbiri aldı. Cadde ve sokaklarda akrep ile TOMA araçları sürekli seyir halinde bulunurken, ara sokaklar ile köşe başlarına da çevik kuvvet takviyesi yapıldı. Belediye binası, belediye garajı, Kaymakamlık, hastane, savcı ve polis lojmanları gibi kamu kurum ile kurum personelinin bulunduğu bölgeler ise asker ve özel hareket polisleri tarafından korunuyor.

Öte yandan, esnaflar ise iş yerlerindeki hasarları onarmaya başladı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler