YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çevre hattına kocasını şikayet etti!
Çevre hattına kocasını şikayet etti!
24 Kasım 2014 13:44
Kuruluşundan bu yana vatandaşların gürültü şikayetlerini kayıt altına alan ALO 181 hattını arayan bir vatandaş, eşinin yüksek sesle televizyon izlemesi nedeniyle komşularının rahatsız olduğunu ve evine ekip gönderilmesini talep etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, çevre duyarlılığını artırmak ve vatandaşla birebir iletişim kurabilmek amacıyla kurulan ALO 181 hattına vatandaşlar kimi zaman ilginç şikayet, istek, görüş ve önerilerde bulunuyor.

Bakanlığın mevzuat alanına ilişkin konularda çağrı merkezi, konu ne olursa olsun vatandaş memnuniyetini gözetiyor ve 24 saat hizmet veriyor. ALO 181 hattına 2014 yılının ilk 11 ayında 160 bin 547 telefon geldi ve günlük ortalama 750 çağrıya cevap verildi.

-İlginç başvurular

Vatandaşlardan zaman zaman ilginç talepler de geliyor. Hattı arayan bir vatandaş, eşinin yüksek sesle televizyon izlemesi nedeniyle komşularının rahatsız olduğunu ve evine ekip gönderilmesini istedi.

Bir işçi kendi çalıştığı fabrikayı çevreye atık bıraktığı için ihbar etti ve "Şikayette bulunmasam insanlık namına vicdan azabı çekerim" diye duygularını dile getirdi.

-Vatandaş, villa tarzı ev almak istedi

Koku şikayetinde bulunan bir vatandaş, kasapta mangaldan çıkan et kokusunun iştahlarını kabarttığını söyledi ve işlem yapılmasını istedi.

Kentsel dönüşüm kapsamında, devlet kredi desteği almak isteyen bir vatandaş, ticaretle uğraştığını, durumunun kötü olduğunu, faiz oranları ve geri ödeme koşulları uygun olduğu için krediden faydalanmak istediğini belirtti.

Yapılan tespitlerde evi depreme dayanıksız çıkan bir vatandaş ise alacağı kredi desteğiyle villa tarzı bir ev almak istediğini söyledi.

Tekirdağ'dan arayan bir vatandaş ise kendi komşusunu tarlaya gübre atıp, kötü koku yaydığı için şikayetçi oldu.

-Çiftçi yağmurlu günleri sordu

Bursa'dan arayan bir ev hanımı mahallesine yuva yapan kargaların saldırısına maruz kaldıklarını ve çıkardıkları sesten çok rahatsız olduklarını, uyuyamadıklarını ve buna bir çözüm bulunmasını istedi.

İstanbul'dan arayan bir vatandaş, yakın zamanda oluşan yoğun sis tabakasını hava kirliliği zannederek çağrı merkezine şikayette bulundu.

Başka bir vatandaş ise kurbanlık ineğe acı çektirerek kesim yaptığını belirttiği acemi kasabı şikayet için Kasaplar Odasının telefonunu talep etti.

Trafikte seyir halindeyken önündeki otomobilin çevreye bilinçsizce çöp attığını gören bir vatandaş, önündeki aracın fotoğrafını çekerek merkeze gönderdi.

Konya'da bir kreş, hava kalitesiyle ilgili eğitim vermek için ALO 181'den konuyla ilgili bilgiler istedi.

Bir çiftçi tarlaya yeni fidan diktiğini hava raporlarında yağmurlu günler olup olmadığını sordu.

Bir vatandaş ise sigara dumanının çevreye ne kadar zarar verdiğini öğrenmek için ALO 181'i aradı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler