YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cesetler kayıp milyarder çifte ait çıktı
Cesetler kayıp milyarder çifte ait çıktı
12 Haziran 2014 17:22
Bursa’nın İznik ilçesinde bulunan cesetlerin kayıp emlak zengini çifte ait olduğu tespit edildi.

Polis, cesetlere ulaşmadan bir gün önce, cinayet şüphelisi oğul Kenan Öner'i İstanbul'daki evinde gözaltına alarak İznik Emniyet Müdürlüğü'ne getirmişti. Polis, Öner'in tuttuğu günlüklerden yola çıkarak, 6 yıldır kayıp olan emlak zengini 86 yaşındaki Ahmet

Refik Öner ile eşi 80 yaşındaki Emine Öner'in yaşadığı evin arka bahçesinde yeniden kazı yaparak, iki yetişkine ait ceset bulmuştu.

O gün bulunan ceset parçaları, cinayet şüphelisi oğul Kenan Öner'den alınan kan örneği ile birlikte İstanbul Adli Tıp Kurumuna incelenmek üzere gönderilmişti. Adli tıp, 2,5 ay aradan sonra raporunu tamamladı. Kenan Öner'den alınan kan ile kemik parçalarından alınan DNA örnekleri birbiri ile örtüştü. Yaşlı çiftin İznik’te yaşadıkları evin arka bahçesinde bulunan cesetlerin Emine ve Refik Öner çiftine ait olduğu kesinlik kazandı.

Kayıp Canan Öner'in akıbetini berlirlemek için rapor bekleniyor

Öte yandan Kenan Öner'in kayıp olan ve öldürüldüğü tahmin edilen eşi Canan Öner'in akıbetini ise evin duvarlarında bulunan kan örnekleri çözecek. Polis, cinayeti çözmek için, çiftin oğlu Canberk Öner'den DNA örneği aldı. Yetkililer, adli tıptan gelecek raporu bekliyor.

Etiketler: , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler