YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cesedi hala bulunamadı
Cesedi hala bulunamadı
08 Ekim 2009 22:53
Alevi baba ve amcaları, sünni erkekle arkadaşlık kuran kızını öldürmüş...

İngiltere'nin başkenti Londra'nın doğusunda Woodford Green'de, 10 yıl önce kayıplara karışan 15 yaşındaki Türk kızı Tülay Gören'i, babası ve iki kardeşinin Sunni bir erkekle arkadaşlık kurduğu için öldürdüğü ortaya çıktı.
Tülay Gören'in kaybolmasının ardından gözaltına alınan ve bir süredir tutuklu bulunan siyasi mülteci baba Mehmet Gören (42) ve kardeşleri Ali Gören (55) ile Cuma Gören, İngiliz Ağır Ceza Mahkemesi'nde (Old Bailey) cinayet suçlamasıyla hakim karşısına çıkarıldı.
 

Old Bailey'de görülen davanın bugünkü duruşmasında, Alevi inancından olan baba Mehmet Gören'in, 15 yaşındaki kızı Tülay Gören'i, Sunni olan Halil Ünal'a aşık olduğu için öldürdüğü iddia edildi.Duruşmada ayrıca, baba Mehmet Gören'in cinayeti işlerken yanlız olmadığı ve kardeşleri Ali ve Cuma Gören'in de kendisine yardım ettiği öne sürüldü.

CESEDİ HALA BULUNAMADI
En son 7 Ocak 1999'da sağ görülen Türk kızı Tülay'ın o gün birileriyle konuştuğu ve bir daha da kendisinde haber alınamadığı belitliyor. 22 Ocak'ta da ailesi Woodford Green Polis Karakolu'na kayıp ihbarında bulunmuştu

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler