YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cerablus bölgesi Fırtına obüsleriyle vuruldu
Türk Silahlı Kuvvetleri, Gaziantep'in Karkamış ilçesine 9 havan mermisi atılması üzerine Cerablus'taki DAEŞ hedeflerini Fırtına obüsleri ile ateş altına aldı.
Cerablus bölgesi Fırtına obüsleriyle vuruldu
23 Ağustos 2016 / 18:53 Güncelleme: 23 Ağustos 2016 / 22:15

Suriye'den Gaziantep'in Karkamış ilçesine 9 havan mermisi atılması üzerine Halep kentine bağlı Cerablus bölgesi Fırtına obüsleriyle vuruluyor.

Karkamış'ta Karşıyaka Mahallesi'ndeki bir cami, taziye evi ve vatandaşlara ait evlere isabet eden havan mermileri can kaybına neden olmadı. Türk Silahlı Kuvvetleri, Cerablus'taki terör örgütü DAEŞ hedeflerini, sınırda konuşlu Fırtına obüsleriyle gün içerisinde aralıklarla ateş altına aldı.

İLÇEDEKİ VATANDAŞLAR NİZİP VE GAZİANTEP'E GÖNDERİLDİ

Sınır hattında gün içerisinde yoğunlaşan saldırıların ardından Karkamış Belediyesi tarafından hoparlörlerden yapılan anonslarda vatandaşlar, gerekmedikçe sınır hattına yaklaşmamaları ve güvenli yerlerde kalmaları konusunda uyarıldı. 

Bunun üzerine ilçe sakinlerinin bir kısmı Karkamış Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından tahsis edilen araçlarla Nizip ve Gaziantep'e gönderildi. 

DAEŞ HEDEFLERİ ASKERİ BİRLİKLERİMİZ TARAFINDAN ATEŞ ALTINA ALINIYOR

Karkamış Belediye Başkanı Nuh Kocaaslan, terör örgütü DAEŞ'in kontrolündeki bölgeden ilçe merkezine havan mermisi atıldığını söyledi.

Bir süredir atılan havan mermilerinin genellikle sınırdaki boş araziye düştüğünü ancak bugün şehir merkezinin isabet aldığını belirten Kocaaslan, "Belediye hoparlörlerinden vatandaşa gerekmedikçe evlerini terk etmemeleri ve acil durumlar haricinde dışarı çıkmamaları konusunda uyarı yaptık. 

Bunun üzerine bazı vatandaşlar bir süreliğine akrabalarının yanına gitmek istediğini ifade etti. Biz de gerekli kolaylığı sağladık ve kendilerine araç tahsis ettik. Şu saatlerde çatışma sesi yok, ancak tespit edilen DAEŞ hedefleri askeri birliklerimiz tarafından ateş altına alınıyor." ifadelerini kullandı.

 // Öz türkler.
türkiye.muhalifler.esed.rusya.birlikte.hareket.etmelidirler.yoksa.bir.kürt.devleti.ortaya.çıkacaktır.buda.gösteriyorki.esed.ve.türkiye.için.hiç.iyi.olmayacaktır.sıra.g.doğuya.gelecektir.yılanın.başı.bir an önce.ezilmelidir.yarın.çok.geç.olabilir.devletimizin.milletimizin.bekaası.için.savaş sa savaş.ne.gerekiyorsa.yapılmalıdır.bu.soysuzları.haritadan.silmeden.bu.millete.rahat.yok....
23 Ağustos 2016 20:01
 // Milletin Hissiyatı
DURMAYACAKLAR Aziz Milletim bu alçak anti İslam,Haçlısiyonist,küresel... (Ne derseniz deyin) yapı saldırılara devam edip milli birlik ve beraberliğimizi,vatanımızı hedef almaktadır.Şimdi birlik beraberlik,güçlü olma zamanıdır.Onlara inat birbirlerimize kenetlenelim,safları sıklaştıralım ve İstiklal Savaşımızın 2. Raundunuda kazanalım Allah'ın izni ve yardımıyla!...
23 Ağustos 2016 19:07
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler