YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cep telefonu hayatını kurtardı
Aracıyla birlikte gölete uçan Cemil Altıntaş cep telefonu ile yakınlarını arayarak yardım istedi
Cep telefonu hayatını kurtardı
09 Ocak 2010 / 20:32 Güncelleme: 09 Ocak 2010 / 20:34

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde ormanlık alanda yolu şaşırarak aracı ile gölete uçan lastik tamircisi, aracın camını kırarak uzandığı ağacın dalını tutarak 4 saat kurtarılmayı bekledi.

Korkuteli'nde lastik tamirciliği yapan Cemil Altındaş, dün gece geç saatlerde bir müşterisinin lastiğini tamir ettikten sonra 07 RP 625 aracı ile dönerken ormanlık alanda yolu şaşırdı. Çomaklı Beldesi'ndeki Hacıbekar Göleti'ni fark etmeyen Altındaş, bir anda kendini göletin içinde buldu. Aracının camını kırarak yakındaki bir ağaca tutunan lastik tamircisi, bu arada hala çalışır durumda olan cep telefonu ile yakınlarını arayarak yardım istedi. Yakınları, Altındaş'ın telefonundan sonra olay yerine gelirken, Korkuteli'den getirilen bir bot yardımı ile göletten çıkarılan Cemil Altındaş, gölette kaybolan 07 RP 625 plakalı aracının kurtarılması için Korkuteli Kaymakamlığı'na dilekçe ile müracaat etti. Antalya Valiliği'nin emri ile Antalya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin gölde 5 saatlik çalışması sonrası araç karaya çıkarıldı. 

 ARACI ÇIKARILIRKEN AĞLADI  

Arabasının karaya çıkarılışı sırasında gözyaşlarını tutamayan Cemil Altındaş, "Eğer telefonum çalışmasaydı göletten kurtulamayabilirdim. Aracın içinden camı kararak bir ağaca tutundum ve saatlerce kurtarılmayı bekledim. 4 saat sonra soğuk suların içinden kurtuldum. Yaşadığıma şükrediyorum. Hayatımı cep telefonuna borçluyum" dedi. İHA

HABERİN VİDEOSU

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler