YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cenazesi 7 yıl sonra defnedilecek
Cenazesi 7 yıl sonra defnedilecek
03 Kasım 2012 15:13
Yalova'da, şubat ayında Paşaköy mevkisinde bir araziye gömülü bulunan kemiklerin, 2005'te kaybolan Fatih Geçer'e ait olduğu kesinleşti. Geçer'in cenazesi, pazar günü toprağa verilecek.

Elde edinilen bilgiye göre; İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Yalova'nın merkeze bağlı Samanlı köyünde bakkal işletmeciliği yapan Sinan Yiğit ve annesi Naciye Yiğit ile 7 yıldır kayıp olan Fatih Geçer'le ilişkili soruşturmada, ocak ayında önemli bulgulara ulaştı. Cinayetleri işledikleri iddiasıyla Hüseyin D. İstanbul'da, Erkut A. ise Yalova'da yakalandı ve  sorguya alındı. Zanlılar, bakkalı soymak amacıyla Sinan ve Naciye Yiğit'i öldürdüklerini itiraf etti. Zanlıların emniyetteki sorgusu esnasında Ağustos 2005'ten bu yana kayıp olan 1981 doğumlu Fatih Geçer'in akıbeti de açıklığa kavuştu. Arkadaş oldukları Geçer'i alnına sıktıkları tek kurşunla öldürüp cesedini merkeze bağlı Soğucak köyü Paşaköy mevkisinde bir araziye gömdüklerini itiraf eden zanlılar tutuklandı.

Şubat ayında, söz konusu yerde yapılan aramada, Geçer'e ait olduğu değerlendirilen bazı kemikler bulundu. Kemikler, kriminal laboratuvara gönderildi. İnceleme geçtiğimiz günlerde tamamlandı ve DNA testi sonucunda, bulunan kemiklerin Geçer'e ait olduğu belirlendi.

Fatih Geçer'in babası Fethi Geçer, cenazenin pazar günü öğle namazını müteakip Samanlı Köyü Camisi'nden kaldırılacağını belirtti. Geçer, çocuğunun öldürüldüğüne hala inanamadığını dile getirerek, zanlıların yargılanmasına bir an önce başlanmasını istedi.

Öte yandan; Hüseyin D. ile Erkut A'nın, ''anne-oğul cinayeti''yle ilgili yargılanmalarına, Yalova Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam ediliyor. aa

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler