YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çaycıdan Netanyahu'ya fotoğraflı tepki
Çaycıdan Netanyahu'ya fotoğraflı tepki
18 Eylül 2015 13:43
Kayseri'de çay ocağı işleten Şaban Salar, İsrail askerlerinin Filistinlilere yaptığı saldırıyı içine sindiremediğini belirterek, çay ocağı girişine vatandaşların üstünü çiğnemesi için İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun fotoğrafını serdiğini söyledi.

Kayseri'de çay ocağı işleten Şaban Salar, İsrail askerlerinin Filistinlilere yaptığı saldırıya tepki göstermek için ilginç bir eylem gerçekleştirdi. Salar tepkisini, çay ocağı girişine İsrail'in Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun fotoğrafını sererek gösterdi. Salar, "12 seneden beri esnafım. Geçenlerde televizyon seyrederken İsrail’in yaptıklarını gördüm. Bu çok zoruma gitti, çok üzüldüm. Buna misilleme olarak da bu fotoğrafı buraya geçen üzerine bassın diye koydum. Bunu yapmamın amacı da, dünya Filistin’deki olaylara sesini çıkartmıyor, insan hakları nerede bilmiyoruz. Türkiye bir şey yaptığı zaman hemen 'insan hakları, kadın hakları' diyorlar. O insan hakları ve kadın hakları İsrail askeri o kadını yere çarptığında nerede? Bu benim çok zoruma gitti. Bana imkan verilse oraya giderim" diye konuştu.

Salar ayrıca, "İsrail neden bu şımarıklığı yapıyor? Zannetmesin ki bu kendisine kalıcı değil. Bu fotoğrafı kapının girişine koydum gelen geçen üzerine basıyor bende böylece biraz rahatlıyorum. Gelen insanlarında tepkisi büyük, bana teşekkür ediyorlar, iyi yaptığımı söylüyorlar" dedi.

"Filistinliler yalnız değil, Müslümanlar yalnız değil" diyen Salar, "Burada birlik içerisinde olmamız lazım. Biz insanlığın kralını yaparız ama kötülüğün de kralını yaparız. Biz Türk milletiyiz elhamdülillah Müslümanız. Sabrımız büyük gazabımız da büyük. Biz yaptığımızı Allah için yaparız. Sabrı da Allah için yaparız, zulmeti de Allah için yaparız. Onun için Avrupa Birliği'ne de sesleniyorum nerede Avrupa Birliği? Bu kadınları görmediler mi? Bebeklerin öldürüldüğünü görmediler mi? Türkiye yapsa ayağa kalkarlardı. Şimdi de biz ayağa kalkacağız. Bu zulüm kimsenin yanına kalmayacak. İsrail’in yaptıklarını televizyonda görüyorum taş atana ateş edin diyorlar. Burada polisimize askerimize kurşun sıkıyorlar. Bizimkiler kurşun sıkmadan 'sıktı' diyorlar" şeklinde konuştu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler