YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çatışmaların ardından korkutan yangın
Çatışmaların ardından korkutan yangın
20 Ağustos 2015 17:16
Hakkari Çukurca'da asker ile PKKlıların çatışmasının ardından yoğun ateş nedeniyle Irak topraklarındaki ormanda yangın çıktı.

HAKKARİ'nin Çukurca ilçesi'nde 3'üncü Komando Tabur Komutanlığı'nın konuşlu bulunduğu Gazi Tepesi'ne PKK'lı teröristlerce taciz ateşi açılması ve askerlerin de bu taciz ateşine karşılık vermesi üzerine, sınıra yakın Irak tapraklarında yangın çıktı. Çukurca'daki itfaiye ekipleri zaman zaman yangına müdahalede bulundu.

Türkiye'nin Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Çukurca 3'üncü Komando Tabur Komutanlığı'nın konuşlu bulunduğu Gazi Tepesi'ne dün akşam saatlerinde PKK'lı teröristler tarafından taciz ateşi açıldı. Havan ve uzun namlulu silahla yapılan taciz ateşine nöbetteki askerler anında karşılık verdi. Saldırıda can kaybı ve yaralanma olmazken, Irak tarafında çalılıkların ve kuru otların tutuşması yüzünden yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle alevlerin Çukurca yönüne gelmesi ve bölgedeki bitki örtüsünü tehdit etmesi üzerine belediye itfaiye ekipleri zaman zaman müdahalede bulundu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler