YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çatışma bölgesine çarşafla girmeye çalışan kişi İtalyan çıktı
Diyarbakır’ın Sur ilçesine girmek isterken gözaltına alınan ve görevli polislere İngiltere vatandaşı olduğunu söyleyen “kara çarşaflı” kadının, İtalya vatandaşı olduğu ortaya çıktı.
Çatışma bölgesine çarşafla girmeye çalışan kişi İtalyan çıktı
26 Aralık 2015 / 16:19 Güncelleme: 26 Aralık 2015 / 16:48

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Sur ilçesindeki kontrol noktasına sabah saatlerinde gelerek, çatışmaların yaşandığı bölgeye girmek isteyen “kara çarşaflı” kadının Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’ndeki sorgusu sürerken, gözaltına alındığında İngiltere vatandaşı olduğunu söyleyen kadının yapılan araştırmada İtalya vatandaşı olduğu ortaya çıktı.

Kadının, İngiltere’de ikamet ettiği de öğrenildi. Öte yandan, Kurşunlu Camii ve çevresini gezmek için bölgeye girmeye çalıştığı yönünde ifade veren kadının, kara çarşafı, bölgeye girebilmek için giydiğini söylediği de ileri sürüldü. 

 

İHA

 // Rasim DUMAN
İngilizler, milletimiz nezdindeki itibarlarinin -100 mesabesinde oldugunu bildikleri icin, boyle "ekmek alma" gorevlerini, "sabikasi daha LİGHT" milletlerin vatandaslarina yaptirirlar. PKK'nin nasil bir "7 kocali Hurmuz" oldugunun yeni bir delilidir bu hadise.....
26 Aralık 2015 20:57
biraz dikkat lütfen
 // saim şen
İha nın böyle bir hassasiyet duymadığını biliyoruz ama bari siz yapmayın. "Kara
çarşaf " tanımlaması 28 Şubat şuursuzlarının tesettürlü insanları aşağılamak için kullandığı bir tabir. Siyah çarşaf demek çok mu zor? Kara çalmak, yüzünü kara çıkarmak, kara gün vs.. Hangisinin müsbet anlamı var?...
26 Aralık 2015 19:30
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler