YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çatıdan düşen kar minibüsü ezdi
Bitlis’in Tatvan ilçesinde durakta bekleyen bir yolcu minibüsün üzerine 5 katlı binanın çatısından biriken kar yığınları düştü. Olayda araç içinde bulunan 4 kişi yaralandı, araç ise büyük hasar gördü.
Çatıdan düşen kar minibüsü ezdi
24 Ocak 2013 / 14:33 Güncelleme: 24 Ocak 2013 / 14:44

Olay, Bitlis’in Tatvan ilçe merkezi Cumhuriyet Caddesi üzerinde meydana geldi. Reşit Karaaslan yönetimindeki 13 K 1131 plakalı minibüs Kolbaşı Köyü’ne gitmek üzere Hizan durağında park halinde iken yaklaşık 5 metre uzaklıktaki 4 katlı binanın çatısından düşen buz ve kar kitleleri ile ezildi.

Tavanı tamamen ezilen minibüsün içinde sıkışan Karaaslan ailesi ve akrabası çevredeki vatandaşların yardımlarıyla çıkarıldılar. Maddi hasarın yüksek olduğu olayı araç içindekiler hafif sıyrıklarla atlattılar.

Minibüsün amcasına ait olduğunu belirten görgü tanıklarından Serdar Karaaslan, “Buradan yolcuları alırken birden çatıdan kar düşmeye başladı. Kar altında kalan araçta 4 kişi vardı ve ikisi hafif yaralandı. Onları çıkartıp hastaneye gönderdik” dedi.

Olay anında yoldan geçen Nihat Baran ise, kar kitlelerinin bir anda yol kenarında duran minibüsün üzerine düştüğünü ve minibüsün içindeki 4 kişinin çevredeki vatandaşlar tarafından çıkarıldığını ve araçta maddi hasarın meydana geldiğini söyledi.

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler