YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cansuyu'ndan Polatlı'daki Suriyelilere yardım
Cansuyu'ndan Polatlı'daki Suriyelilere yardım
16 Aralık 2014 23:53
Cansuyu Derneği, Polatlı ilçesinde kalan Suriyeli sığınmacılara gıda ve giysi yardımında bulundu .

Cansuyu Derneği, Polatlı ilçesinde kalan Suriyeli sığınmacılara gıda ve giysi yardımı yaptı. Gülveren Mahallesi Muhtarı İlhan Üstün'ün talebi üzerine Polatlı'da Cansuyu Derneği tarafından gerçekleştirilen yardım çalışmasında, Suriyeli sığınmacılardan yaklaşık 150 kişiye battaniye, gıda, bot, kaban, temizlik malzemesi ve ilaç yardımı gerçekleştirildi.

Yardımlar, isimleri daha önceden tespit edilen sığınmacılara Polatlı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bahçesinde teslim edildi. Cansuyu Derneği Yardım Komisyonu Üyesi Ahmet Coşkun, "Devam eden iç savaş nedeniyle, 2 milyonu aşkın Suriyeli ülkemizde zor şartlarda yaşamaya çalışmaktadır.

Kışın da bastırmasıyla hayat şartları gittikçe zorlaşmaktadır. Biz de Türk insanının yardımını, himmetini bu Suriyeli kardeşlerimize aralarında Kürt, Arap, Yezidi vs. farkı hiçbir etnik fark gözetmeksizin ulaştırmaya gayret ediyoruz.

Bu insanlığımızın gereğidir. Türkiye insanının hamiyetperverliğinin bir sonucudur. Bu yardım çalışmalarımız gücümüz yettiği nispette devam edecek" diye konuştu. Gülveren Mahallesi Muhtarı İlhan Üstün ise mahallesinde yaşayan çok sayıda Suriyelinin yardım talebinde bulunduğunu belirterek, "Cansuyu Derneğiyle mahallemizde kapı kapı dolaşarak Suriyelileri, Kobanilileri tespit ettik. İhtiyaç sahibi olanları aradık, bulduk. Yardımları teslim ettik" şeklinde konuştu. Suriyeli sığınmacılar, yardım dolayısıyla muhtar Üstün ve Cansuyu Derneği yetkililerine teşekkür etti.
  

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler