YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Canlı bombanın kimliği belli ama örgütü değil!
Canlı bombanın kimliği belli ama örgütü değil!
09 Ocak 2015 07:28
Sultanahmet’te Turizm Şube Müdürlüğü’ne canlı bombalı saldırıyı düzenleyen hamile kadının Dağıstanlı Diana Ramazanova olduğu belirlendi.

Sultanahmet’te polis karakoluna yapılan bombalı saldırı günlerdir aydınlatılamadı. İntihar bombacısı kadının isminin dün Diana Ramazova olduğu açıklandı. Saldırganın radikal dinci terör örgütleri El Kaide ve IŞİD ile bağlantılı olabileceği ise yeni bir iddia...

Cep telefonu inceleniyor

Ramazova’nın Dağıstanlı olduğu, geçen Haziran ayında da Türkiye’ye turist olarak girdiği sanılıyor. Bu tespit akıllara saldırının çok önceden planlanmış olabileceği ihtimalini getirdi. Ramazova’nın bu eylem için mi ülkeye girdiği, bunun için mi 7 aydır Türkiye’de beklediği polisin yanıtını aradığı sorulardan biri.

Rusya'da da soruşturma

Ramazanova, haziran ayında İstanbul’a turist olarak gelmiş ve  dönmemişti. Rus kaynaklar kadının Vahabi terör gruplarıyla bağlantılı olduğunu iddia etti.

Rusya kadın hakkında daha fazla bilgi için Dağıstan’da soruşturma başlattı. Rusya’dan yayın yapan Kafkaspres sitesinin haberine göre, Ramazanova Çeçenistan’a komşu Dağistan’ın köyünde doğdu. Evli Ramazanova’nın birkaç tane de çocuğu var.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler