YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Canına kıydı, peki suçlu kim?
Türkiye'nin kanan yaralarından biri olan "istemediği kişiyle zorla evlendirme" sorunu can yakmaya devam ediyor. İstemediği bir evliliğe zorlanan 17 yaşındaki genç kız canına kıydı.
Canına kıydı, peki suçlu kim?
23 Aralık 2009 / 23:30 Güncelleme: 23 Aralık 2009 / 23:30

Şanlıurfa'da 17 yaşındaki genç bir kız sevdiği gence verilmeyince ilaç içerek intihar etti.  
 

Akçakale ilçesi Turgut Özel Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Mehmet Şen'in kızı Güneş Şen (17) sevdiği gence başlık parası ile verildi. Daha sonra Mehmet Şen'in birinci derecedeki akrabaları genç kızın babasına kızına talip olduklarını ve kızını vermediği sürece aralarında husumetin başlayacağını babaya illetti. Bunun üzerine Baba Mehmet Şen akrabalarını kırmayarak kızın sevdiği gencin başlık parasını geri vererek, evliliği geri çevirdi.

Olayı duyan genç kız, akşam saatlerinde odasına geçerek, bir şişe dolusu ilaç içti. Ailesi tarafından intihar ettiği anlaşılan genç kız, daha sonra Akçakale Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. fakat yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Genç kızın cenazesi otopsisi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Öte yandan çocuğunun öldüğü haberini alan aile hastane önünde sinir krizleri geçirdi. Olayla ilgili soruşturmanın devem ediyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler