YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cani her şeyi itiraf etti
Cani her şeyi itiraf etti
03 Mart 2010 16:35
Öldürdüğü öğretmeni 4 gün boyunca farklı yerlere taşımış

Malatya'da kaybolduktan 15 gün sonra cesedi bir bahçede bulunan 24 yaşındaki öğretmen Aygün Kıranşan'ın katil zanlısının, genç öğretmenin cesedini 4 gün boyunca farklı yerlere taşıdığı belirlendi.
 

Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Ahmet Pehlivan, gazetecilere yaptığı açıklamada, otobüs durağından alarak boş bir araziye götüren saldırganın, genç kadının ellerini bağlayıp parasını ve kredi kartlarını gasp ettiğini anlattı.
 

Ailesi tarafından kaybolduğu bildirilen Aygün Kıranşan'ın bulunması için başlatılan çalışmalar kapsamında kredi kartı hesaplarının da incelemeye alındığını hatırlatan Pehlivan, kaybolduğu tarihten sonra kredi kartlarından 3 kez para çekildiğinin belirlenmesi üzerine çalışmaların bu yöne kaydırılarak banka güvenlik kameralarının incelendiğini söyledi.
 

Olayın şüphelisi olarak gözaltına alınan R.İ'nin sorgusunda, olayı anlattığını ve öğretmeni gömdüğü yeri söylediğini dile getiren Pehlivan, şunları kaydetti;
 

''Zanlı, ifadesinde Çarmuzu Mahallesi'ndeki evine gitmek için bindiği otobüsten indiğinde durakta genç bir kadınla karşılaştığını ve gasbetmek için ağzını kapattığı kadını durağın arkasında bulunan boş araziye götürdüğünü söyledi. Zanlı, burada, yanında bulundurduğu iple ellerini arkadan bağladığı genç kadının 80 lira parasını ve kartlarını gasbetmiş.

Ardından tecavüze kalkıştığı ve yaklaşık 4 saat eziyet ettiği öğretmenin ağzını ve burnunu kapatarak boğan R.İ, cesedi bırakarak ayrılmış. Takip eden 4 gün boyunca da cesedi bölgede bulunan bahçelerde farklı noktalara bırakan zanlı, çuvala koyduğu cesedi, kazdığı çukura gömmüş.''
 

Çarmuzu Mahallesi'nde yaşayan bir öğretmen arkadaşını görmeye giden genç kadının, cinayete kurban gittiğini anlatan Pehlivan, olayın vahim olduğunu ve özellikle kadınların, ıssız bölgelere yalnız gitmemeleri gerektiğini ifade etti.
 

Malatya'da kaybolduğu bildirilen 24 yaşındaki öğretmen Aygün Kıranşan, 27 Şubat'ta boğularak öldürülmüş olarak bulunmuştu. Özel bir dershanede sosyal bilgiler öğretmeni olarak çalışan Aygün Kıraşan'ın katil zanlısının ise, Malatya Belediyesi'nde temizlik işçisi olarak çalışan R.İ. olduğu belirlenmişti. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler