YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çanakkale'de art arda depremler
Çanakkale'de art arda depremler
24 Temmuz 2015 11:32
Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde sabah karşı Richter ölçeğine göre, 4.8, 4.4 ile 3.3 büyüklüğünde 3 deprem meydana geldi.

 Saat 05.39’daki 4.8 büyüklüğünde depremde vatandaşlar panik halinde kendilerini sokağa attı. Çanakkale'de saat 09.54'te merkez üssü Çanakkale-Eceabat-Kocadere köyü olan 4.5 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Deprem uzmanları Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan ile Prof.Dr. Doğan Perinçek, ''Gelecek 10 gün içinde 3,5-4,0’a varan büyüklüklerde artçıları olacaktır'' uyarısında bulundu. Ercan, ''Depremin 02 sularında başlayan 4,4, 3,5 büyüklüklerinde öncüleri vardır'' dedi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, saat 04.26’da merkez üssü Eceabat İlçesi’ne bağlı Kocadere Köyü olan, richter ölçeğine göre 4.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yerin 11.6 kilometre derinliğinde kaydedilen depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.

İlk depremin ardından saat 05.25’te yine merkez üssü Kocadere Köyü olan 3.3 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildi. Deprem yerin 7 kilometre derinliğinde meydana geldi.

DEPREM VATANDAŞLARI SOKAĞA DÖKTÜ

3,3 büyüklüğündeki depremin ardından saat 05.39’da, 4.8 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildi. Depremler Çanakkale kent merkezinde de yoğun bir şekilde hissedildi. Depremler nedeniyle korku ve panikle vatandaşlar kendilerini sokağa attı. Bazı vatandaşlar kork dolu gözlerle balkonlarda depremin şokunu atlatmaya çalıştı. 4.8 büyüklüğündeki depremin ardından ilk belirlemelere göre can ve mal kaybının yaşanmadığı öğrenildi.

VATANDAŞ SOKAKTA SABAHLADI

Çanakkale’nin Eceabat İlçesi’nde, saat 04.26’da meydana gelen 4.4 büyüklüğünde depremin ardından yine merkez üssü Eceabat olan saat 05. 39’da 4.8 büyüklüğündeki depremden sonra vatandaşlar sokaklarda sabahladı. Yaşanan iki depremin ardından vatandaşlar soluğu Esenler Mahallesi’ndeki Özgürlük Parkı’nda aldı. Parktaki çimlerin üstüne serdikleri yatak ve yorgan ile sabahın ilk ışıklarına kadar bekleyen vatandaşlar büyük korku yaşadı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler