YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çanakkale Kara Savaşlarının 101. yılı
Çanakkale Kara Savaşlarının 101. yılı
25 Nisan 2016 06:58
Çanakkale Zaferi'nin 101. yılı etkinlikleri kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığınca 81 ilde eş zamanlı düzenlenen "57. Alay Vefa Yürüyüşü" Erzurum'da yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Erzurum Büyükşehir Belediyesince kentin farklı noktalarından otobüslerle Narmanlı Camisi'ne getirilen vatandaşlar, sabah namazını kılarak, dua etti.

Cami çıkışında vatandaşlara çorba ikram edildikten sonra genç-ihtiyar, kadın-erkek yüzlerce kişi ellerindeki Türk bayraklarıyla mehteran ekibi eşliğinde tekbirlerle Erzurum Karskapı Şehitliği'ne yürüdü.

Şehitlikte İl Müftü Vekili Celal Büyük, Kur'an-ı Kerim tilaveti okuyarak, şehitler için dua etti.

Program, şehit mezarlıklarında dua edilip, Türk bayrağı bırakılmasıyla son buldu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliğin Gençlik ve Spor Bakanlığınca 81 ilde eş zamanlı düzenlendiğini söyledi.

Erzurum'da da vatandaşların Narmanlı Camisi'nde sabah namazında bir araya gelerek dua ettiğini ifade eden Taşkesenligil, "İlimizden genç-ihtiyar, kadın-erkek herkes ellerinde Türk bayraklarıyla Çanakkale şehitleri anısına yürüdü ve dualar etti. Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ediyorum." diye konuştu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler