YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çamlıca cami inşaatında işçi eylemi
Çamlıca cami inşaatında işçi eylemi
04 Nisan 2016 17:41
İnşaatında son aşamaya gelinen İstanbul Çamlıca Camii'nde bazı işçiler 'işten çıkartılacakları' nedeniyle eylem yaptılar. 30 işçi iki saat süren ikna çalışmalarının ardından eylemi sona erdirdi.

Caminin minaresine, çatısına ve vinçlerin tepesine çıkan eylemciler, olay yerine gelen müzakereci polisler tarafından yaklaşık 2 saatlik çalışma sonucunda ikna edildi.

Eylem, Üsküdar'da yapımı devam eden Çamlıca Camii inşaatında saat 15.00 sıralarında gerçekleşti. İddiaya göre, bir süredir inşaatta çalışan yaklaşık 30 işçiye, yüklenici firma yetkilileri tarafından, işten çıkarılarak tazminatlarının ödenmeyeceği söylendi. Bunun üzerine işçiler eylem yapma kararı aldı. İşçiler, caminin minaresine, çatısına ve vinçlerin tepesine çıktı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve tedbir amacıyla ambulans sevk edildi.

2 saatte ikna edildiler

Müzakereci polisler de olay yerine gelerek işçilerle görüştü. İşçilerin eylemi, müzakereci polislerin yaklaşık 2 saatlik ikna çabasının ardından son buldu. İşçiler de çıktıkları yerlerden aşağıya indi.

Şantiye alanında bir süre yetkililerle ve polislerle görüşen işçiler, gazeteciler ile görüşmeyi kabul etmeyerek inşaat alanından ayrıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler