YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cami yandı, Kur'an sapasağlam
Cami yandı, Kur'an sapasağlam
04 Aralık 2010 21:11
Camide çıkan yangında halılar ile malzemeler kullanılamaz hale geldi, Kur'an'ı Kerim ise sapasağlam.

Kırıkkale'nin Balışeyh ilçesine bağlı Kargın köyünnün camisinde çıkan yangında halılar ile bazı malzemeler kullanılamaz hale geldi.

Alınan bilgiye göre, kapalı olan camiden dumanlar çıktığını gören köy sakinleri, durumu Kırıkkale Belediyesi itfaiye ekiplerine ve cami imamı İzzet Aydın'a bildirdi.

Olay yerine gelen imam Aydın'ın cami kapısını açmasıyla içeriye girmek isteyen vatandaşlar, yoğun dumanla karşılaştı. Köy sakinleri itfaiye gelene kadar kendi imkanlarıyla yangını söndürmeye çalıştı. Köye 40 kilometre uzaklıktaki kent merkezinden yaklaşık 1 saatte geldiği ileri sürülen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın söndürüldü.

Yangında, camideki halılar, avizeler, ahşap dolap ile caminin ahşap bölümleri kullanılamaz hale geldi. Bu arada yangında kullanılamaz hale gelen ahşap dolaptaki Kuran-ı Kerimler ile bazı dini kitapların sadece kapaklarının zarar gördüğü, iç sayfalarının ise yanmaması dikkat çekti.

İtfaiye ekipleri, yangının şarj için bırakılan ışıldağın patlaması sonucu çıktığı ihtimali üzerinde duruyor. Cami imamı İzzet Aydın, akşam namazından sonra camiyi kapatarak evine gittiğini, ardından vatandaşların haber vermesi üzerine geldiği camide yangınla karşılaştığını belirtti. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler