YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cami parasıyla alem
Zonguldak'ta iki çocuk akşam saatlerinde girdikleri camiden aldıkları bağış paralarıyla alem yaptı. Paranın büyük bir miktarını harcayan çocuklar ticari takside gezerken yakalandı.
Cami parasıyla alem
15 Aralık 2009 / 18:22 Güncelleme: 15 Aralık 2009 / 18:22

Olay, Terakki Mahallesi'ndeki Ayvaz Cami'nde gerçekleştirildi. Geçtiğimiz cuma günü Kozlu beldesinden camiye gelen B.Ç. (12) ve H.E. (13) kimsenin olmadığı anda cami cemaati tarafından yardım amaçlı toplanan bin 800 TL'yi alarak camiden uzaklaştı.  

Paranın bin TL'si ile kendilerine cep telefonu, sigara ve içki alan iki kafadar  Kozlu beldesinde bir ticari taksi ile gezintiye çıktı. Bu durumundan şüphelenen taksi sürücüsünün polise haber vermesi sonucu  Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından çocuklar yakalandı.

Evde yapılan tatbikatla kalan paraların yerini gösteren 2 çocuk polis merkezinde ifadelerinin alınmasının ardından Zonguldak Adliyesi'ne getirildi. Cumhuriyet Savcılığı'na çıkartılan çocuklar yaşları küçük olduğu gerekçesiyle serbest bırakıldı. Çocuk Şube Müdürlüğü görevlileri çocuklara sigara ve alkol satan iki market hakkında da adli işlem başlattı.  
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler