YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cami inşaatında çalışan 3 işçi, karda mahsur kaldı
Cami inşaatında çalışan 3 işçi, karda mahsur kaldı
09 Ocak 2015 23:07
Rize'nin Güneysu ilçesi Kıbledağı mevkisinde, cami inşaatında çalışan 3 işçi, yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kaldı.

İlçenin Ortaköy köyü yakınlarında 1700 rakımlı Kıbledağı Kent Ormanı mevkisinde cami inşaatında çalışan Adil Özdemir, Abdurrahman Tepegöz, Aytuğ Karayurt, iki gündür etkili kar yağışı sonucu ilçe merkezine inemeyince yetkililerden yardım istedi.

Bunun üzerine aralarında dağcıların da bulunduğu Rize Arama Kurtarma ve Ulusal Medikal Kurtarma ekibi, İl Sağlık Müdürlüğüne ait paletli ambulans ile işçilere ulaşılmak için harekete geçti.

Ambulans, yoğun kar nedeniyle ancak 3,5 kilometre ilerleyebildi. İki dağcı işçilere ulaşmak için yaklaşık bir kilometre yürüdükten sonra, çiğ riski nedeniyle geri döndü.

Olumsuz hava şartlarının artması nedeniyle kurtarma ekibi çalışmayı sonlandırarak geri döndü. Yetkililer çalışmanın yarın devam edeceğini söyledi.

Ortaköy Köyü Muhtarı Osman Azaklı, gazetecilere yaptığı açıklamada, işçilerin caminin seramik işleriyle uğraştığını ifade ederek, "İşlerini bitirmek istediklerinden dolayı orada kaldılar. Elektrik olmadığından telefonlarını sürekli açık tutmuyorlar. Arada bir iletişim kurabiliyoruz. Yakacak sıkıntısı olmadığını biliyoruz fakat gıdaları bitmek üzere" diye konuştu.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler