YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cami cemaati şaştı kaldı!
Cami cemaati şaştı kaldı!
09 Kasım 2012 14:00
Tarsus ilçesindeki bir camiye 1 kuruşluk borç nedeniyle, elektriğin kesileceğine dair ihbarname gelmesi cami cemaati şaşırttı.

Alınan bilgiye göre, Kavaklı Mahallesindeki Beyazıt Camisi'ne ''1 kuruşluk borcun 5 gün içerisinde ödenmemesi halinde elektriğin kesileceği, elektriğin kesilmesi halinde 16.20 liralık kesme/açma ücretinin tahsil edileceğine'' dair ihbarname geldi.

Caminin ihtiyaçları için gönüllü olarak hizmet veren emekli öğretmen Veli Cingiz, yaptığı açıklamada, caminin aydınlatma için kullanılan elektrik giderinin devlet tarafından karşılandığını, klima gibi diğer ihtiyaçlarının ise ayrı bir abonelikten cemaatten toplanan parayla ödendiğini söyledi.

Faturayı görünce şaşkınlıklarını gizleyemediklerini anlatan Cingiz, şunları kaydetti:

''Caminin bütün elektrik faturaları ödenmişti. Faturayı görünce şaşırdık. Camimizin borcunun ne kadar olduğuna baktık, gözlerimize inanamadık. Yazım yanlışı olduğunu düşünüp, dikkatli bakınca, camimizin TEDAŞ'a 1 kuruş borcu olduğunu öğrendik. Tabi (hak, haklının en mukaddes malıdır) deyip gidip borcumuzu ödeyeceğiz.''

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) yetkilileri ise caminin 13.30 liralık elektrik faturasının bir gün gecikmeli ödenmesinden dolayı sistem tarafından otomatik olarak gecikme faizi uygulandığını belirterek, ''Normalde 10 liranın altındaki borca ihbarname çıkmaz. Sistem 1 kuruşluk borcu değil. Ana borcu gördüğü için 1 kuruş bile olsa otomatik olarak ihbarname çıkarmış'' dedi. aa

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler