YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çamaşır makinesinden uyuşturucu çıktı
Çamaşır makinesinden uyuşturucu çıktı
26 Ocak 2014 10:32
Beyoğlu’nda İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, uyuşturucu satan çeteye yönelik düzenledikleri operasyonda 3,5 kilogram esrar, ziynet eşyaları, para ve bir tabanca ele geçirdi.

Polis kamerası tarafından görüntülenen operasyonda 13 kişi gözaltına alınırken, şebekenin uyuşturucuları çamaşır makinesinde gizledikleri ortaya çıktı.

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, alınan ihbarların ardından çeşitli suçlara karıştığı tespit edilen şüphelilerin yakalanması için soruşturma başlattı. Savcılıktan alınan arama ve al koyma izninin ardından ‘balyoz timi’ kuran polis, operasyon için harekete geçti. Geçtiğimiz aylarda Beyoğlu, Hacıhüsrev, Tarlabaşı, Kasımpaşa ve Dolapdere’de çeşitli adrese baskın düzenleyen ekipler, çok sayıda kapkaç olayına karışan gasp ve hırsızlık olaylarından aranan 13 şüpheliyi gözaltına aldı.

Zula edilmiş

Bu kişilerin üzerilerinde ve göstermiş oldukları yerlerde yapılan aramalarda yaklaşık 3,5 buçuk kilogram esrar maddesi, birçok evden çalındığı belirtilen bilezik, küpe ve ziynet eşyaları, uyuşturucu madde satışından elde edilmiş bir miktar para ve bir silah ele geçirildi. Beyoğlu’ndaki bir adreste ele geçirilen uyuşturucuların çamaşır makinesinin arka bölmesinde gizlendiği tespit edildi.

11 kapkaç olayının faili, uyuşturucu madde satıcılığı ve gasp suçlarından aranan 13 kişi şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken şüphelilerin olası operasyonu birbirlerine haber vermek için kapıya bir izleme deliği açtıkları dikkat çekti.

Öte yandan, yeni kurulan ‘balyoz timi’nin çalışmaları sonucu özellikle Beyoğlu ve çevresinde oluşan suç olaylarda yarı yarıya düşme yaşandığı belirtildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler