YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çalıştığı bankayı tam soyacaktı ama...
Çalıştığı bankayı tam soyacaktı ama...
16 Şubat 2013 11:31
Mersin'in Silifke İlçesi'nde bir banka memuru, çalıştığı bankayı soymak isterken yakalandı.

Mersin'in Silifke ilçesinde bir bankanın ATM cihazına para taşımak için yola çıkan aracı soymak isteyen biri banka memuru 5 kişiden 3'ü yakalandı. İki kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.
 
                Silifke'den Gülnar ilçesinde bulunan ATM cihazına 2 gün önce para ve evrak taşımak üzere yola çıkan, içinde 3 banka çalışanının bulunduğu ticari taksi Silifke'nin Çadırlı köyü mevkiinde soygun çetesi tarafından ateş açılarak soyulmak istendi.

                Üç çete üyesinin kendilerine dur ihtarı bile yapmadan pompalı tüfekle ateş etmeye başladığını gören taksi şoförü Murat Yaman, aracı durdurmadan kaçmaya çalıştı. Birkaç el ateş açılan araçta bulunan 3 banka çalışanı soygundan yara almadan kurtulurken, araç şoförü Yaman elinden yaralandı.


Aracı olay yerinden uzaklaştıran taksi şoförü Yaman durumu 156 Jandarma İhbar Hattı'na bildirdi. Daha sonra Gökbelen köyünde bulunan jandarma karakoluna kadar taksiyi süren Yaman, olayı jandarmaya anlattı. Kaçan soyguncuların kullandığı aracın plakası üzerinden harekete geçen Mersin il Jandarma ve ilçe Jandarma ekiplerinin polis ile yaptığı işbirliği sonucunda soygunculardan Hataylı H.C Erdemli ilçesinde yakalandı. Daha sonra yapılan araştırma ve takip sonucunda Silifke'de şahıslara yataklık yapan, N.S ve soygunu yapan çete üyelerine bankadan bilgi sızdırdığı iddia edilen banka memuru İ.C yakalandı.

                Çete üyesi 3 kişi çıkarıldıkları Silifke Adliyesi'nde mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Çetenin kaçan 2 üyesini arama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

 

CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler