YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çaldığı Sakal-ı Şerif korgoyla  yolladı
Çaldığı Sakal-ı Şerif korgoyla yolladı
21 Nisan 2010 20:23
Çalınan Sakal-ı Şerif kargoyla gönderildi

Sivas'ta bir camiden çalındıktan sonra kargoyla Müftülüğe gönderilen Sakal-ı Şerif, polisin yaptığı incelemenin ardından ait olduğu camiye teslim edildi.
 

Yaklaşık 1 hafta önce Mehmetpaşa Mahallesi'nde bulunan Sarızade Mehmetpaşa Camisi'nde yaşanan hırsızlık teşebbüsünün ardından camilerde yapılan kontrollerde Kızılırmak Mahallesi'ndeki İmaret Camisi'nde bulunan Sakal-ı Şerif'in yerinde olmadığı anlaşılmıştı.
 

Hangi tarihte çalındığı belli olmayan Sakal-ı Şerif salı günü üzerinde sahte isim olan otobüs kargosuyla 40 bohçaya sarılı şekilde Müftülüğe gönderildi. Polisin incelemesinin ardından Sakal-ı Şerif, tutanak karşılığında İmaret Camisi İmamı Nurettin Işık'a teslim edildi.
 

Kızılırmak Mahallesi Muhtarı ve İmaret Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Bilal Meriç, emniyet teşkilatına teşekkür ederek, Sakal-ı Şerif'in bulunmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi.
 

Cam fanus içinde Peygamber Efendimize (sava) ait 7 tane Sakal-ı Şerif'in olduğunu anlatan Meriç, hırsızlık olayından cami görevlisi imamın ve derneklerinin sorumlu olmadığını söyledi. Meriç, "Kendini bilmez bir vatandaş maddi değerlerimizi bırakıp mukaddes değerlerimize saldırmıştır. Ancak kısa zamanda bulunarak bize teslim edildi. Bundan sonra gereken tedbiri önlemi yönetim olarak alacağız." diye konuştu.
 

Sivas'ta 13 Nisan 2010 tarihinde Sarızade Mehmetpaşa Camisi'ndeki hırsızlık girişiminin ardından müftülük cep telefonu mesajıyla cami imamlarını uyarmış ve camilerde eşyaların kontrol edilmesini istemişti.
 

Bu kontrollerde İmaret Camisi'ndeki Sakal-ı Şerif'in kaybolduğu anlaşılmıştı. Olayla ilgili Sakal-ı Şerif'in saklandığı sanduka üzerinde parmak izi çıkan İbrahim S., mahkeme tarafından tutuklanmıştı. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler