YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Büyüyü polis bozdu
Büyüyü polis bozdu
13 Ekim 2013 19:30
İstanbul’da 'büyü bozacağım' deyip girdiği evlerde hırsızlık yapan kadın yakalandı.

Emniyet, son günlerde artan benzer dolandırıcılık olaylarına karşı bir video hazırladı.Alınan bilgiye göre, kapılarına gelen bir kadın tarafından, evdeki büyüyü bozma bahanesiyle soyulduklarını belirten çok sayıda kişi polise başvurdu. Artan şikayetler üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti.

Dolandırılan kadınlar polise verdikleri ifadelerinde, kapılarına gelen kadına inanıp içeri aldıklarını belirterek, “İçeri girince evde büyü olduğunu söyledi. Büyüyü bozmak için de evde bulunan altınları bir torbaya koymamızı istedi. Daha sonra torbayı okudu. Büyünün bozulduğunu söyleyip ayrıldı. O gittikten sonra torbayı açtığımızda altınların yerinde taş parçaları olduğunu gördük” dedikleri öğrenildi.Polis, mağdurların verdikleri bilgiler doğrultusunda çalışma başlattı.

Yapılan çalışmaların ardından, el çabukluğuyla altınların yerine taş koyduğu belirlenen Hasret P., kısa sürede yakalandı. Emniyete getirilen zanlı, mağdur kadınlar tarafından da teşhis edildi. Zanlı, kucağındaki çocuğuyla birlikte adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan Hasret P. tutuklanarak cezaevine gönderildi.Öte yandan, son günlerde artan “büyü ile dolandırıcılık” olaylarına karşı emniyet bir video hazırladı. Hazırlanan videoda dolandırıcılık olaylarının nasıl gerçekleştirildiği anlatıldı.

 

İHA

20:30
 // ALTIN VARSA BÜYÜNÜN NE İŞİ VAR
Kadınlar bana kızmasın ama, aklınız beş karış havada. Hiç altın olan evde büyü olur mu? Otur Allah'ına şükret. Bir kaç sure dua öğren. Elin şırpıntısının altın getirin demesinden de mi şüphelenmediniz. Bunu, dünyanın en vahşi büyücüsü olarak söylüyorum. Lafımı dinlemezseniz size kilo alma büyüsü yapar, kantarda tartılırsınız, ona göre! Hadi sıkıysanız yapmayın. Halaa malaa pualaaa. (bir büyücü ata sözü)...
13 Ekim 2013 20:30
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler