YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Büyükçekmece'de Endonezya rüzgarı
Büyükçekmece'de Endonezya rüzgarı
06 Şubat 2016 16:42
Türk ve Endonezyalı fotoğrafçıların Büyükçekmece de düzenlenen “ Güzel Endonezya” isimli sergisi, fotoğraf tutkunlarının büyük ilgisini çekti.

Büyükçekmece Belediyesi ve Endonezya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği İle birlikte düzenlenen “Güzel Endonezya” fotoğraf sergisi İbrahim Çallı Sanat Galerisinde düzenlenen tören ile açıldı. 

Sergiye Büyükçekmece Belediyesi Başkanı Hasan Akgün, Endonezya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Wardana, Konya Sille Sanat Sarayı Başkanı Reha Bilir, Endonezya Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Agata Bunanta, Büyükçekmece Fotoğraf Kulübü Derneği Başkanı Hürriyet Akın ve çok sayıda fotoğraf tutkunu katıldı. 

Protokol konuşmaları ile başlayan sergi açılışı Endonezya’nın halk oyunları gösterisi ile devam etti. Ardından protokol üyeleri Türk ve Endonezyalı fotoğrafçıların çektiği fotoğrafları inceledi.

“DOSTLUK ANLAMINDA ÖNEMLİDİR”

Endonezya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Wardana’nın Büyükçekmece’yi ziyaret etmesinin önemine değinene Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, “17 yıldan beridir devam eden Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nde Endonezya’nın da yer alması bizim dostluk anlamında önemlidir.

Bu seneki yapılacak olan festivale Endonezya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Wardana’yı da davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Ülkenin tanıtımına destek veren sergiye katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Endonezya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Wardana ise, “Endonezya’nın güzelliklerinin sergi ile Türk halkına sunulmasını sağlayan Büyükçekmece Belediyesi Başkanı Hasan Akgün’e teşekkür ediyorum.

Size bu fotoğraf sergisi ile elimizden geldiğince Endonezya’nın güzelliklerini tanıtmak istiyoruz” dedi.

Program sonunda katkılarından dolayı fotoğraf sanatçıları tarafından Endonezya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Wardana’ya ve Büyükçekmece Belediyesi Başkanı Hasan Akgün’e çiçek ve plaket takdiminde bulunuldu. 


İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler