YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Büyük Taarruz kutlamalarında gerginlik
Büyük Taarruz kutlamalarında gerginlik
26 Ağustos 2013 07:18
Afyonkarahisar’da Büyük Taarruzun 91. Yıl dönümü kutlamalarının yapıldığı Şuhut Stadı’nda gerginlik meydana geldi.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye’nin değişik illerinden getirilen öğrenciler ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte programı takip etmek isteyen bir grup arasında gerginlik yaşandı. Olay, polisin müdahalesi ile büyümeden sona erdi. Stattaki grup Kemal Kılıçdaroğlu’nu konuşması boyunca ıslık çalarak protesto etti.

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde Büyük Taarruz ’un 91. Yıldönümü kutlamaları gergin başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye’nin değişik illerinden getirilen öğrenciler ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte programı takip etmek isteyen bir grup arasında gerginlik yaşandı. Kılıçdaroğlu’nu izlemek için stada girmek isteyen gruba stat içinde bulunan grup plastik su şişesi fırlattı. Stada girmek isteyen grubu polis engelleyince olaylar yatıştı. Polis stadın giriş ve çıkışlarını kapattı.

Yaşanan gerginliğin ardından sıra protokol konuşmalarına geldi. İlk olarak kürsüye Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu çıktı. Grup stat içinde grup Eroğlu’na sevgi gösterisinde bulundu. Eroğlu’ndan sonra konuşma sırası Kılıçdaroğlu’na geldi. Stat içindeki grup Kılıçdaroğlu’nun konuşması sırasında protesto gösterisi yaptı. Grup Kılıçdaroğlu’nun konuşması boyunca ıslık çaldı. Grup ayrıca ‘Rabia’ işareti yapıp Recep Tayyip Erdoğan sloganları attı.

 

CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler