YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Büyük skandal işte böyle ortaya çıktı
Büyük skandal işte böyle ortaya çıktı
07 Kasım 2013 16:11
Aydın Nazilli'deki skandal şikayet üzerine ortaya çıktı. 18 yaşından küçük kız çocuklarını taciz ve fuhuşa teşvik ettikleri iddia edilen kişilere operasyon düzenlendi.

Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile Jandarma tarafından düzenlenen operasyonda, Nazilli merkez başta olmak üzere yetiştirme yurdunda kalan 18 yaşından küçük kız çocuklarını alkol ve uyuşturucu maddeye alıştırmak, taciz ve fuhşa teşvik ettikleri iddia edilen 11 şüpheliden 1’inin firari olduğu, içlerinde kamu personeli de olan 10 kişinin ise sorgularının devam ettiği öğrenildi.

Operasyonla ilgili Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığından edinilen bilgiye göre; Nazilli’ye bağlı İsabeyli beldesinde bulunan 80. Yıl Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdunda barınmakta olan kız çocuklarından bazılarının yurttan kaçtıkları, dışarıda kaldıkları süre zarfında alkol ve uyuşturucu madde kullanmaya alıştırıldı. Alkol ve uyuşturucu madde kullandıkları esnada kötü niyetli şahısların cinsel istismarına maruz kaldıkları yönünde Başsavcılığa yapılan ihbar ve şikayetler üzerine Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda soruşturma başlatılmıştı. Aydın İl Jandarma ve Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığınca başlatılan teknik takip sonucunda 11 şüphelinin evinde ve işyerinde yapılan aramalarda birçok uyuşturucu madde ile yaşı küçük çocuklara yönelik cinsel istismar delili kayıtlar olan CD, flash bellek ve cep telefonu, bilgisayar ele geçirildiği öğrenildi.

Ele geçirilen şüphelilerin hiç birisinin 80. Yıl Çocuk Yuvasında görevli memurlardan olmadığı ve tamamının sivil şahıslardan oluştuğu belirtilirken, açıklamada "10 mağdur çocuğumuza yönelik cinsel istismarın gerçekleştirildiği tespit edilmiştir. Şüphelilerin 10’u yakalanmış olup, 1 ‘i firar etmiştir. Firar eden kişi ile ilgili arama çalışmaları devam etmektedir. Halen gözaltında 10 şüphelinin sorgusu devam etmektedir. Gözaltına alınan şahıslar arasında bir kamu personeli bulunmaktadır" denildi.

Aşk, sevgi ve evlilik vaatleriyle kandırmışlar

Açıklamanın devamında "Yürütülen soruşturma kapsamında şüpheli ve mağdurların ifadelerinin psikolog ve avukat nezaretinde alınmasına devam olunmaktadır. Alınacak olan mağdur ve şüpheli ifadeleri doğrultusunda soruşturmaya derinleştirilerek devam olunacaktır. Mağdur yaşı küçük kız çocuklarına yönelik olarak cinsel istismar suçunun şüpheliler tarafından kalacak yer, yiyecek, içecek, para, kontör, hediye, alkol ve uyuşturucu madde gibi iradelerini etkileyecek vaatlerde bulunmak suretiyle ya da olanların idrak edemeyeceği tarzda aşk, sevgi, eğlence ve evlilik gibi güzel sözlerle hileli bir şekilde yollar kullanılarak gerçekleştirdikleri, bazı mağdurların ses ve görüntü kaydını yaparak bu kayıtları şantaj ve tehdit aracı olarak kullanmak suretiyle bu suçları işledikleri tespit olunmuştur.

Mağdur kız çocuklarından birçoğu daha önce İsabeyli beldesinde bulunan 80. Yıl Çocuk Yuvasında kalan çocuklar olduğu, 4 kız çocuğunun da halen yurtta kalan kız çocuğu olduğu tespit edilmiştir. Şüphelilerin tamamı dışarıdan sivil vatandaşlardan olup, bir tanesi başka bir kamu kurumunda görevli kamu personelidir. İsabeyli 80. Yıl Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdunda görev yapan görevlilerden hiç birisi şüpheli olarak gözaltında değildir. Soruşturma Aydın İl Jandarma Komutanlığı ve Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığınca Başsavcılığımızın koordinasyonluğunda yürütülmekte olup, şüphelilerin sorgusuna halen Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığında devam olunmaktadır" denildi.

 

İHA

Etiketler: , , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler