YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Büyük Ankara Sirki başlıyor...
Büyük Ankara Sirki başlıyor...
05 Kasım 2011 11:18
Ankara Büyükşehir Belediyesince bu yıl 13'üncüsü düzenlenen ''Büyük Ankara Sirki'', Kurban Bayramı'nın ikinci günü Başkentlilerle buluşacak...

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, kadın, erkek, çocuk, her yaştan binlerce vatandaşı bir araya getiren ''Büyük Ankara Sirki'', gösterilerinin ilkini 7 Kasım'da ASKİ Spor Salonu'nda saat 14.00 ve 18.00'de olmak üzere iki ayrı seans halinde sergileyecek. Sirk, bayramın 3 ve 4. günlerinde de iki seans halinde gösterilerini sürdürecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesince geleneksel hale getirilen sirk, ocak ayının başına kadar cumartesi ve pazar günleri yine saat 14.00 ve 18.00'de vatandaşlara ücretsiz olarak kapılarını açacak.

Büyük Ankara Sirki, ayrıca pazartesi günü hariç hafta içi her gün saat 13.00'te okullara sunulacak gösterilerle, çocuklarla buluşacak.


-Sirk için ücretsiz otobüs seferleri-


Hafta sonları iki seans halinde düzenlenen gösteriyi izlemek isteyenler, saat 14.00 seansı için 13.00'te, 18.00 seansı için de 17.00'de 29 farklı noktadan kalkan belediye otobüsleriyle ücretsiz olarak merkeze taşınacak. Gösteri bitiminde ise vatandaşlar yine otobüslerin kalkış noktasına getirilecek.

Ankaralıların, gösterilere sorunsuz ulaşabilmeleri için ücretsiz düzenlenen otobüs seferleri, hafta içi gösteriye katılan okullar için de geçerli olacak. Okulundan otobüsle alınan öğrenciler, yine otobüslerle okullarına bırakılacak.

Sirke gitmek isteyen Başkentliler için otobüs hareket noktaları şöyle:

''Demetevler Metro Hastane Durağı, Demetevler Parkı Önü (Hacegan), Etlik Hareket Noktası (Osmanlı İş Merkezi), Keçiören Aktepe Hareket Noktası, Ufuktepe Hareket Noktası, Keçiören Gazino Durağı, Hüseyingazi Kültür Merkezi, Güneşevler Hareket Noktası, Pursaklar Belediye Önü, Siteler İtfaiye Önü, Batıkent Vedat Dalokay Parkı Önü, Şentepe Yükseltepe Hareket Noktası, Ege Mahallesi Hareket Noktası, Mamak Mutlu Hareket Noktası, Kayaş Hareket Noktası, Saime Kadın Park Yanı, Kıbrıs Köyü Hareket Noktası, Ulus Eski Meclis Önü, Seyranbağları Lisesi Yanı, Dikmen Keklik Pınarı Hareket Noktası, Balgat Yüzüncü Yıl Otobüs Durakları, Kızılay Zafer Çarşısı Önü, Sincan Hareket Noktası, Sincan Fatih Tuğra Anıtı Önü, Etimesgut Atatürk Çeşmesi Önü, Eryaman Hareket Noktası, Gölbaşı Belediyesi Önü, Örnek Hareket Noktası (Çinçin) ve Altınpark Hareket Noktası'' (AA)

neredeeeee
 // asd asdasdasd
NEREDEEEEE...
04 Aralık 2011 09:56
çok güzeldi
 // özge naz
ben bu sirki çok beğendim. çok eğlenceli ve güzeldi herkese tavsiye ederim. özellikle mavi kıyafetli kişilerin yaptığı gösteri çok güzeldi :)...
14 Kasım 2011 14:42
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler