YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Büyü uğruna yolsuzluk
Büyü uğruna yolsuzluk
26 Şubat 2010 16:46
Papaz büyüsü bozdurmak için çalıştığı bankadaki müşterilerin hesabını boşalttı

İzmir'de bir bankada müşteri portföy yöneticisi olan F.Ş. isimli kadın, kendisini terk eden erkek arkadaşına yapıldığına inandığı papaz büyüsünü bozması için gittiği büyücüye, müşteri hesaplarından çektiği 705 bin 200 lirayı verdiği iddiasıyla gözaltına alındı. Olayın ortaya çıkmasıyla falcı B.C.'nin ev, iki otomobil ve kamyon aldığı kardeşi, erkek arkadaşı ve F.Ş. yakalandı. B.C. ise aranıyor.
 

Bornova ilçesindeki bir banka şubesinde bulunan hesabından para çekildiğini fark eden işadamı M.R., durumu banka yetkililerine bildirdi.
 

Olayı araştıran müfettişler, portföy yöneticisi F.Ş.'nin 11 müşterinin hesabından çektiği toplam 705 bin 200 lirayı başka hesaplara aktardığını belirledi.
 

Haber verilmesi üzerine harekete geçen İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, sabah saatlerinde işyerine giden F.Ş.'yi gözaltına aldı. Yaklaşık 10 yıldan beri çalıştığı bankayı dolandırdığı iddia edilen F.Ş., evlilik hazırlığı yaptığı erkek arkadaşı O.Y. ile 2008 yılında ayrıldığını, bir arkadaşının falcı tavsiyesi üzerine B.C. adlı falcı kadının evine gittiğini, kahve falına bakarak, ''Erkek arkadaşına papaz büyüsü yapılmış. Bozulması için 4 bin 500 lira lazım.'' deyince parayı verdiğini söylediği öğrenildi.
 

F.Ş.'nin, ifadesinde şunları kaydettiği belirtildi: "Daha sonra yalan söylediğini öğrenince para vermekten vazgeçtim. Bu sefer de cinlerini üzerime salacağını söyleyince korktum ve müşteri hesaplarından çektiğim tüm paraları, kocası R.C. ve kardeşi M.B.'nin hesaplarına yatırdım."
 

Selçuk'taki Meryem Ana Evi'nde bulunan papazların yanına gittiğini belirten B.C.'nin, kendisine yapılan büyü çok büyük olduğu için onların bile bozamadığını söylediğini aktaran F.Ş., yatırdığı paralarla bu kişilerin bir daire, bir kamyonet ve iki otomobil aldığını belirtti. Polis ekipleri, F.Ş.'nin verdiği bilgiler üzerine düzenlediği operasyonla R.C. ve M.B.'yi gözaltına alırken B.C. kaçmayı başardı.
 

Zanlılar F.Ş., M.B. ve R.C., işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilecek. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler