YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Büyü bozma" vaadine hapis
"Büyü bozma" vaadine hapis
30 Ekim 2014 16:33
Eskişehir'de bir kişiyi "büyü bozma" vaadiyle yaklaşık 200 bin lira dolandırdığı öne sürülen anne ve kızına 2 yıl 9'ar ay hapis cezası verildi.

İddiaya göre, 16 Nisan 2008'de hayatını kaybeden Eşref Çakır'ın ailesine taziyeye giden Fatma Aydemir (68) ve kızı Gülsen Aydemir (33), bu sırada evde bulunan Çakır'ın kızı Ezgi Çakır'a "Baban öldü, sıra ağabeyinde, annende ve daha sonra sana da gelecek. Babanı büyüler öldürdü, sizleri de büyüler öldürecek ancak İstanbul'da tanıdığımız var. Hocalara gidip karşı büyü yaptırabiliriz ama bize biraz altın lazım" dedi.

Bunun üzerine Ezgi Çakır, farklı tarihlerde annesine ait 200 bin liralık altını şüphelilere verdi. Ailenin durumdan haberdar olması üzerine bunalıma giren Ezgi Çakır, 1 Ağustos 2008'de intihar etti.

Kızlarının ölümünün ardından olayı yargıya taşımaya karar veren Çakır ailesi, Fatma Aydemir ve kızı Gülsen Aydemir hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına tutuksuz sanık Fatma Aydemir ile taraf avukatları katıldı. Geçen hafta doğum yaptığı öğrenilen Gülsen Aydemir ise duruşmaya katılmadı.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıkların dolandırıcılık olayını gerçekleştirdiğine kanaat getirerek, 2 yıl 9'ar ay hapis cezası verdi.

 

AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler