YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bursa'daki terör saldırısını PKK'nın yaptığı belirlendi
Bursa'da Ulu Cami civarında meydana gelen ve 17 kişinin yaralanmasına sebep olan bombalı saldırıyı PKK'nın yaptığı belirlendi.
Bursa'daki terör saldırısını PKK'nın yaptığı belirlendi
01 Mayıs 2016 / 21:52 Güncelleme: 01 Mayıs 2016 / 22:41

Bursa'da, tarihi Ulu Cami civarındaki saldırıyı gerçekleştiren kadın teröristin kimliğini belirlemek için çalışmalar sürüyor.

Alınan bilgiye göre, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, üzerindeki bomba düzeneğini patlatan ve 13 kişinin yaralanmasına neden olan kadın teröristin kimliğinin belirlenmesi ve örgüt bağlantılarının ortaya çıkarılmasına yönelik çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

Olayla ilgili 17 kişi yakalandı

Saldırının terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirildiğini belirleyen polis ekipleri, olayla ilişkili olduğu belirlenen 17 kişiyi yakaladı. Adliyeye sevk edilen bu zanlılar hakkında adli işlemler devam ediliyor.

Ekipler, "intihar bombacısı"nın Iğdır doğumlu 24 yaşındaki E.Ç. olduğu ihtimali üzerinde duruyor. Bu kadın teröristin ailesine ulaşılarak DNA örneği alınacak ve yapılacak testler sonucu kimliği kesin olarak belirlenecek.

6 KİŞİ TUTUKLANDI

Bursa'da, tarihi Ulu Cami civarında 27 Nisan'da gerçekleşen terör saldırısına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 17 kişiden 6'sı tutuklandı.

PKK'NIN UZANTISI TAK ÜSTLENMİŞTİ

PKK'nın uzantısı TAK, saldırıyı örgüte ait siteden yaptığı açıklamada, eylemi1992 Iğdır doğumlu Eser Çali (Asya Glidağ) adlı üyelerinin gerçekleştirdiğini duyurmuştu.

Terör örgütü TAK tarafından şu açıklama yapıldı:

"Asya Yoldaş, halkımıza uygulanan katliamların hesabını sormak için yöneldiği hedefe ulaşamadan yaşanan kaza nedeniyle yanındaki patlayıcının infilak etmesi sonucunda şehit düşmüştür."


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler