YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bursa'da tarihi bina yandı
Bursa'da tarihi bina yandı
15 Kasım 2015 21:32
Bursa'da, yaklaşık 100 yıllık olan ve restorasyonu yeni tamamlanan 3 katlı ahşap bina, çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale geldi.

Merkez Yıldırım ilçesi Karamani Sokağı'nda, Fatma Söğüt ve oğlu Barış Söğüt'ün ikamet ettiği ve restorasyonu yeni tamamlanan asırlık evin 3'üncü katında kimsenin bulunmadığı sırada henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Binanın ahşap olması nedeniyle, alevler kısa sürede büyüdü.

Vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, sokağın dar olması ve park edilen araçlar nedeniyle alevlere müdahale etmekte zorlandı. 

Doğalgaz dağıtım firmasına bağlı ekip ise vanaları kapatarak gaz akışını kesti.

İtfaiye ekiplerince yaklaşık iki saatte söndürülen yangınının ardından, bina kullanılamaz hale geldi. Çevredeki bazı evler de yangının sıçraması sonucu zarar gördü.

Evinin kullanılmaz hale geldiğini görünce sinir krizi geçiren Fatma Söğüt'ü komşuları sakinleştirdi.

Tarihi binanın sahibi Kadir Ertuğrul, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangını duyunca koşarak olay yerine geldiğini anlattı.

Tek tesellisinin, yangının kiracıları evde değilken çıkması olduğunu belirten Ertuğrul, "Belediye de kendilerine yeni ev eşyası yardımında bulunmuştu. Hepsi kül oldu" dedi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler