YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bursa'da otomobil işçilerinin eylemi sürecek
Bursa'da otomobil işçilerinin eylemi sürecek
16 Mayıs 2015 00:06
Bursa'da, ücretlerinin artırılması talebiyle iş bırakan OYAK Renault fabrikası çalışanları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı iş müfettişleriyle görüşmelerinin ardından eylemi sürdürme kararı aldı.

Firmanın Bursa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) fabrikasında dün 16.00-24.00 vardiyası çalışanlarının tesisleri terk etmemesiyle başlayan eylem, diğer iki vardiyadaki işçilerin de katılmasıyla devam ediyor.

Personel sayısı 5 binden fazla olan tesisin bahçesinde eylemlerini sürdüren işçilere, OSB'deki başka fabrikalardan 500 dolayında kişi de destek veriyor.

Fabrikaya gelen iş müfettişleri, işçilerin aralarında seçtiği temsilcilerle yaklaşık bir saat görüştü.

Daha sonra arkadaşlarının yanına gelen temsilciler, müfettişlerin bu eylemin yasal olmadığını belirterek sonlandırmalarını istediğini, böyle yapmaları halinde belki de işverenle haklarının iyileştirilmesi bakımından uygun ortam sağlanabileceğini ifade ettiğini aktardı.

Bu işçiler, yaklaşık 24 saattir üretim yapılmadığından kendileri aleyhine tazminata neden olabilecek hukuki bir sonucun ortaya çıkabileceğinin de müfettişler tarafından söylendiğini dile getirdi.

Aralarında bir süre bu konuyu görüşen işçiler, eylemi sürdürmekte kararlı olduklarını ifade etti.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler