YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bursa'da kundaklanan aracı çevredeki vatandaşlar söndürdü
Bursa'da kundaklanan aracı çevredeki vatandaşlar söndürdü
05 Ekim 2015 01:22
Bursa’nın İnegöl ilçesinde Kemalpaşa Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı üzerinde park halinde bulunan özel otomobilde çıkan yangın, çevredeki vatandaşlar tarafından söndürüldü.

Araç, vatandaşlar tarafından tamamen yanmaktan kurtarılırken, görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda yangının kundaklama sonucu çıktığı öğrenilirken, olayla ilgili gözaltına alınan genç, özel otomobilini kendisinin yaktığını itiraf etti. 

16 NK 042 plakalı özel otomobilin sahibi Şenay V.’nin eşi Avni V.’nin Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki evlerinin karşısına park ettiği özel otomobil, park edildikten yarım saat sonra yanmaya başladı. Çevredeki esnaf ve vatandaşlar, yangın söndürme tüpleri ile yangına müdahale ederek, itfaiye ekipleri gelene kadar özel otomobilin daha büyük zarar görmesini önlemeye çalıştılar. Özel otomobilin ön kısmındaki yangın, elektrik tesisatının tutuşması sonucu arka bölüme de sıçrarken, gençlerin müdahale ettiği sırada gelen itfaiye ekipleri, anında müdahale ile yangını söndürdüler.

  Özel otomobilin LPG’li olması nedeniyle emniyet ekipleri olası patlamaya karşı vatandaşları araçtan uzak tutmaya çalıştı. Söndürme çalışmalarının yapıldığı sırada gelen araç sahibi Şenay V., eşi Avni ve çocuklarının çalışmaları üzüntüyle izlemekten başka yapacak bir şeyleri yoktu.

BEN YAKTIM, YENİSİNİ ALIR!

Emniyet ekipleri, görgü tanıklarının ifadeleri ve güvenlik kamerası görüntülerinden yola çıkarak yangının kundaklama sonucu çıktığının üzerinde dururken, olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan ve emniyetteki sorgusunun ardından dün adliyeye sevk edilen Ö.B., adliye binasına girişte basın mensuplarına sorusu üzerine, “Ben yaktım, bir daha alır” diyerek, özel otomobilini kendisinin yaktığını itiraf etti.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler