YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bursa'da kaçak akaryakıt baskını
Bursa'da kaçak akaryakıt baskını
11 Ocak 2012 09:59
Bursa'nın Mustafakemalpaşa ve Karacabey ilçelerinde, toplam 57 bin 500 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi.

İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, ihbar üzerine Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Tatkavaklı beldesindeki bir akaryakıt istasyonuna düzenlenen operasyonda, R.E'nin (34) kullandığı tankerde 20 bin ton white spirit inceltici, başka bir tanker içerisinde 6 bin 500 ton karışımlı akaryakıt, gazyağı stok tankının içerisinde de 5 bin ton karışımlı akaryakıt olmak üzere, toplam 31 bin 500 ton karışımlı akaryakıt ele geçirildi.

Jandarma tarafından gözaltına alınan tanker şoförü R.E ve şirket yetkilisi İ.B (45) ifadelerinin alınmasının ardından Cumhuriyet savcısının talimatıyla serbest bırakıldı.

Karacabey ilçesinde de seyir halindeyken şüphe üzerine Uluabat mevkisinde durdurulan bir akaryakıt tankerinde yapılan kontrolde, 26 bin ton akaryakıt türevi kimyasal maddenin bulunduğu, ancak akaryakıt irsaliyesinde ''endüstriyel temizlik'' maddesi yazılı olduğu tespit edildi.

İrsaliyeyi tanzim eden şirket ile görüşüldüğünde irsaliye koçanlarını kısa süre önce kaybettiklerini belirlenirken, ele geçirilen akaryakıt Cumhuriyet savcısının talimatıyla İl Özel İdare Müdürlüğüne teslim edildi.

''Petrol Piyasası Kanunu'na Muhalefet ve Resmi Belgede Sahtecilik'' suçundan hakkında işlem yapılan, ismi açıklanmayan zanlı, ifadesinin alınmasının ardından Cumhuriyet savcısının talimatıyla serbest bırakıldı.

Bu arada, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, kaçakçılık ile mücadele kapsamında 2011'de gerçekleştirilen operasyonlarda, piyasa değeri 2 milyon 270 bin lira olan toplam 776 bin 500 ton kaçak akaryakıt ele geçirildiği bildirildi.

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler