YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bursa'da iplik fabrikasındaki yangın söndürüldü
Bursa'da iplik fabrikasındaki yangın söndürüldü
28 Aralık 2015 14:38
Bursa'da iplik fabrikasında çıkan yangının itfaiye ekiplerinin uzun süren çalışmaları sonucu söndürüldüğü bildirildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün saat 12.00 sularında başlayan iplik fabrikasındaki yangının söndürüldüğünü, soğutma çalışmalarının devam ettiğini söyledi. 

Yangına, Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi'nin su tankerleri de dahil 45 araçla müdahale ettiğini belirten Doğan, "İstanbul'dan 4, Kocaeli'den 3, Eskişehir'den 2, Yalova'dan ise 1 adet itfaiye aracı takviye olarak geldi. Yangının ilk anından itibaren tüm ekiplerimizle yoğun şekilde çalıştık. Yangının diğer fabrikalara sıçramaması için büyük gayret gösterdik. Yoğun çalışmalar neticesinde de söndürdük" dedi. 

Doğan, yangının çıkış sebebinin ekipler tarafından yapılacak inceleme sonucu ortaya çıkacağını ifade ederek, kimyasal maddelerin de bulunduğu 3 bin metrekarelik fabrikaya aşırı miktarda depolama yapıldığını, yangının bu nedenle büyüdüğünü söyledi.

Bu arada, yangında iplik fabrikası tamamen yanarak kullanılamaz hale gelirken, milyonlarca liralık maddi hasarın oluştuğu öğrenildi.

Ekipler fabrikada soğutma çalışmalarına devam ediyor.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler