YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bursa'da dolmuşların taksiye dönüşümü hız kazandı
Bursa'da dolmuşların taksiye dönüşümü hız kazandı
04 Mart 2013 12:56
Bursa’da şehir içi toplu taşımada kullanılan dolmuşların taksiye dönüşümü hız kazandı. Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında başvuruda bulunan 25 aracın dolmuştan taksiye geçişine onay verildi.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar başkanlığında yapılan UKOME toplantısında; dolmuştan taksiye dönüşüm talepleri ele alındı.
 
Toplantıya I. Hukuk Müşaviri, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Zabıta Dairesi Başkanlığı, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, BUSKİ Genel Müdürlüğü, Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer belediyeleri temsilcileri, Milli Savunma Bakanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, TCK 14. Bölge Müdürlüğü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı IV. Bölge Müdürlüğü ile Bursa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası temsilcileri de katıldı.
 
Bursa kent genelindeki yeni taksi durak yerlerinin belirlenmesi ve kent merkezindeki taksi dolmuş trafiğinin düzenlenmesi için dönüşüm projesinin ele alındığı toplantıda; 25 dolmuş sahibinin ‘D’ plakadan ‘T’ plakaya geçiş talepleri değerlendirildi. Başvuruda bulunan dolmuş sahiplerine ait ‘D’ plakaların ‘T’ plakaya dönüştürülerek, Millet Mahallesi taksi durağına 4, Odunluk taksi durağına 13, Vişne Caddesi taksi durağına 5 ve Bademli taksi durağına da 3 adet olacak şekilde çalışmalarının uygun olduğuna karar verildi.
 
Toplantıda ayrıca bundan sonra yapılacak müracaatlar ve uygulamalara ilişkin kriterler de belirlendi. Başvuru kriterleri şöyle sıralandı: "Müracaatlar, Büyükşehir Belediyesi´ne istenilen durak ismi belirtilerek yapılacak. Müracaatlar en fazla 1 durak için yapılacak. Büyükşehir Belediyesi´ne yapılan müracaatlar, yeni kurulan taksi duraklarına dağıtım yapılması için ilgili Meslek Odasına gönderilecek. Meslek odasına gönderilen müracaatlar, gönderildiği tarihten itibaren müracaat edenlerin oda tarafından muvafakatı da alınarak, dağıtım tablosu ile birlikte Büyükşehir Belediyesi´ne sunacak. (Meslek Odası dağıtım çizelgesinin ekine her şahıs için D' den T'ye dönüşüm taahhütnamesi ekleyecektir.) Belirtilen süre içerisinde Meslek Odası dağıtım çizelgesi Büyükşehir Belediyesi´ne sunmadığı takdirde, kanunların verdiği yetkiler çerçevesinde UKOME Kurulu tarafından dönüşüm yapılacaktır."
 
 
CHA
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler