YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bursa otogarında şüpheli paket alarmı
Bursa otogarında şüpheli paket alarmı
02 Mayıs 2016 06:07
Bursa otogarında bir otobüs firması yazıhanesi önüne bırakılan iki ayrı paket, hareketli dakikalar yaşanmasına neden oldu. İmha edilen paketlerden birinden otomobil yedek parçası olan elektrikli mazot pompaları, diğerinden de şahsi eşyalar çıktı.

Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde bir otobüs firması yazıhanesi önüne bırakılan iki ayrı paket, hareketli dakikalar yaşanmasına neden oldu. Polis ekipleri terminali tamamen boşaltırken, bomba imha robotu ile patlatılan paketten otomobil yedek parçası çıktı.

Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde doğu merkezli bir firmaya ait yazıhanesinin önünde bulunan ve uzun süre kimse tarafından alınmayan iki paketten şüphelenen görevliler, kutuların içinde kablolu düzeneğe benzettikleri cisimleri görünce durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri terminali tamamen boşaltarak, güvenlik önlemi aldı. Bölgeye sevk edilen bomba imha uzmanları, bomba imha robotu ile şüpheli paketleri patlattı.

İmha edilen paketlerden birinden otomobil yedek parçası olan elektrikli mazot pompaları, diğerinden de şahsi eşyalar çıktı. Paketlerin boş çıkmasının ardından vatandaşlar derin bir nefes alırken, polis ekipleri yaptıkları incelemenin ardından terminale vatandaşların girişine izin verdi. 

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler