YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Burger King'de dayak yiyen çocuk o anları anlattı
Burger King'de bir müşteriden artan patates ve kola için dövülen Suriyeli Halil, yaşananları anlattı.
Burger King'de dayak yiyen çocuk o anları anlattı
24 Ocak 2015 / 07:49 Güncelleme: 24 Ocak 2015 / 08:00

Şirinevler Burger King şubesinde 21 Ocak akşamı bir müşteriden artan patates ve kola için restoran müdürü tarafından dövülen 11 yaşındaki Suriyeli Halil’in hikayesi yürekleri dağladı.

Halil’in sosyal medyaya yansıyan fotoğrafları kısa sürede gündem oluşturarak tepki toplamış, Burger King şiddet uygulayan çalışanının işine son vermişti.

İki yıl önce ailesiyle geldi

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak 2 yıl önce Türkiye’ye gelen binlerce Suriyeli’den biri olan Halil, gün boyu sokaklarda dilenerek karnını doyurmaya çalışıyor. Ailesiyle Halep’ten Yenibosna’ya gelen ve burada yaşayan Halil’in 28 yaşındaki annesi konfeksiyon işinde çalışırken, 33 yaşındaki babası ise sokakta karton topluyor.

Küçük çocuk, 13 ve 10 yaşındaki 2 kardeşiyle bütün gün İstanbul sokaklarında dolaşarak vatandaşlardan yemek ve para istediğini anlattı.

"Patatesleri aç olduğum için aldım"

Olayın olduğu gün patatesleri aç olduğu için almak istediğini söyleyen Halil, kendisine şiddet uygulayan müdürün burnuna yumruk ve yüzüne tokat attığını, ayaklarını ise tekmelediğini anlattı.

"Müdür Halil'in babasına para verdi" iddiası

Ayrıca iddiaya göre, Burger King şubesi müdürü, Halil’in şiddet görmesinin ardından babasına 100 lira vermek istedi ancak baba parayı kabul etmeyerek müdürün yüzüne fırlattı

işten atmazlar da..
 // hursit dilaver
o muduru başka yere aktarmışlardır. öyle hemen işten atmaz bunlar. milletin gazını almışlardır. takip edip bulun o muduru..bir ara da bunların bir benzeri çocuğu şok dolabına sokmuşlardı..insanlıktan çıkınca böyle oluyor işte.....
24 Ocak 2015 Cumartesi 10:58
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler