YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Burdur'da şiddetli deprem
(AFAD) Saat 22. 43'de merkez üssü Burdur Ağlasun olan 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Burdur'da şiddetli deprem
24 Ağustos 2014 / 22:57 Güncelleme: 25 Ağustos 2014 / 00:22

AFAD Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre merkez üssü Burdur Ağlasun olan 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Burdur, Antalya, Isparta'da da hissedilen depremin, yerin 7.6 kilometre derinliğinde meydana geldiği bildirildi. Depremde ilk belirlemelere bazı kerpiç evlerin yıkıldığı kaydedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü depremin merkez üssünü Isparta Kadılar olarak belirlerken, büyüklüğünü de 5.1 olarak açıkladı.

Validen açıklama geldi

Burdur Valisi Hasan Kürklü, Ağlasun ilçesinde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki depremde ilk bilgilere göre herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığını söyledi.

Kürklü, yaptığı açıklamada, depremden sonra Ağlasun ilçesindeki yetkililerle irtibata geçtiklerini belirtti.

Burdur ve Ağlasun ilçesinde korkulacak bir durumun olmadığını dile getiren Kürklü, "Bize gelen ilk bilgilere göre herhangi bir can ve mal kaybı yok. AFAD ekipleri de tedbir amacıyla Ağlasun ilçesine hareket etti" dedi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de şu ana kadar kendilerine ulaşan herhangi bir can ve mal kaybının bulunmadığını aktardı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada ise Ağlasun ilçesindeki 4,8 büyüklüğündeki depremin saat 22.43'te ve 7,06 kilometre derinlikte meydana geldiği bildirildi.

Depremin merkezine en yakın yerleşim yerinin 1,41 kilometre uzaklıkta Ağlasun'a bağlı Yumrutaş köyü olduğu ifade edilen açıklamada, Ağlasun ilçesinde 3,7 büyüklüğünde bir artçı sarsıntının kaydedildiği belirtildi.

Isparta Valiliği'nen yapılan açıklamada ise, depremin hissedildiği kentte herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığı, kriz masası oluşturulduğu kaydedildi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler