YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Burası Kürdistan' diyen kadına polisten cevap
Diyarbakır'da olaylar sırasında bir kadının, "Burası Kürdistan ne istiyorsunuz?" sözlerine polis, "Ne Kürdistan'ı burası Türkiye" şeklinde cevap verdi.
'Burası Kürdistan' diyen kadına polisten cevap
14 Aralık 2015 / 18:51 Güncelleme: 14 Aralık 2015 / 18:58

Diyarbakır'da bugün sokağa çıkma yasağı bulunan Sur ilçesine destek vermek için HDP'nin düzenleyeceği yürüyüşe kentte geniş güvenlik önlemleri alan polis izin vermeyince olaylar çıktı. Olaylar sırasında bir kadının, "Burası Kürdistan ne istiyorsunuz?" sözlerine polis, "Ne Kürdistan'ı burası Türkiye" şeklinde cevap verdi.

HDP'nin yürüyüş düzenleneceğini duyurduğu ve halkın toplanmasını istediği bölgeye ise protestocuların girişine zırhlı araçlarla önlem alan polis ekipleri izin vermedi. Farklı noktalardan Çiftkapı Mevkii'ne yürümek isteyen gruplara polis biber gazı ve basınçlı su ile müdahale ederken, bölgeye giden yollara ikinci barikat kurdu. Sur ilçesinden çıkan yaşlı ve engellilere yardım eden polis, yaşlıları belirli bir noktaya götürerek bölgeden ayrılmalarını sağladı.

Çok sayıda kişinin gözaltına alındığı, olaylarda toplanan gruplara müdahale eden polis, yolda yürüyen bir kadına basınçlı su sıkması üzerine, kadın tepki gösterdi. Polis ile kadın arasında tartışma çıkarken, yaşlı kadın polislere, "Burası Kürdistan ne istiyorsunuz? Yolda yürüyemeyecek miyiz?" dedi. Kadının sözleri üzerine polis, "Ne Kürdistan'ı burası Türkiye" diye cevap verdi. Daha sonra kadın bölgeden uzaklaştırıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler