YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bunlar da New York komandoları
Bunlar da New York komandoları
29 Haziran 2014 07:15
New York'ta komando eğitimlerini aratmayan "Rugged Maniac" adlı dayanıklılık yarışı yapıldı.

ABD genelinde büyük ilgi gören 25 engelli, 5 kilometrelik yarış, Brooklyn’de gerçekleştirildi. Gelirinin bir bölümü yardım amaçlı kullanılan etkinliğe binlerce meraklı 100 ABD doları ödeyerek katıldı. Yarışa gençlerin yanı sıra yaşlılar da ilgi gösterdi.

Yerel saatle 09.00’da başlayan yarış, her seferinde en fazla 300 kişinin yer aldığı gruplar halinde saat 15.00’e kadar on beşer dakikalık aralıklarla tekrarlandı. Yarışmacılar genel olarak parkuru 25 dakikadan kısa sürede tamamladı.

Yarışçılar 25 engelin bulunduğu parkurda, konteynerden yapılmış kulelere tırmandı, üzerine tel döşenmiş çamurda süründü, boruların içinden geçerek ağ ile çıkılan kulelere tırmandı. Yarışın bazı bölümlerinde katılımcılar rakiplerinden yardım alırken, parkurun neredeyse her etabı seyirciler kadar yarışmacılar için de renkli görüntüler oluşturdu.

Komando eğitimlerini anımsatan yarış, 20 metre yüksekliğindeki kaydıraktan çamur dolu havuza atlanarak tamamlandı. Yarış sırasında birçok katılımcının hafif şekilde yaralandığı gözlendi. Yaralanan katılımcılara ilk müdahale, yarış alanına kurulan ilk yardım masasında yapıldı.

Yarışın ardından katılımcılar etkinlik alanına kurulan mekanik boğa üzerinde rodeo yapıp, DJ eşliğinde dans ederek eğlendi.

 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler