YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bunlar da 'emeklilik' dolandırıcısı
Bunlar da 'emeklilik' dolandırıcısı
04 Mart 2010 23:11
Emeklilik vaadiyle dolandırıcılık iddiası: 9 tutuklama

Bodrum, Aydın, Ankara ve İstanbul'da Jandarma güçlerinin düzenledikleri operasyonda, sigorta gün sayısını doldurmamış vatandaşları emekli yapmak vaadiyle dolandırdıkları ve suç örgütü oluşturdukları iddiasıyla gözaltına alınarak adli makamlara sevk edilen biri kadın 10 zanlıdan 9'u tutuklandı.
 

Muğla İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, sigorta pirimi yatıran ancak doldurulması gereken sigorta pirim gün sayısı bulunan bazı  vatandaşların, emekli olmak vaadiyle dolandırıldıkları yönündeki müracaatı üzerine harekete geçti. Jandarma güçleri yaptıkları çalışma neticesinde  düzenledikleri eş zamanlı operasyonda, sigorta primi yatıran ve emekli olmak için gün sayısı eksik olan vatandaşları emekli etmek vaadiyle dolandırdıkları ve bu amaçla suç örgütü oluşturdukları iddia edilen 9 şüpheliyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan, örgütün liderliğini yaptığı ileri sürülen N.C.(49) ile  kadın zanlı E.Ö. (58) ve diğer zanlılar H.S.(54), Ş.H.Y. (55), C.T. (51), D.C. (32), A.G. (43), H.Ç. (53) ve H.D. (53)  jandarmadaki işlemlerinin ardından, sabah saatlerinde adli makamlara sevk edilmişti.  Bu arada olayla ilgili olarak arandığı belirtilen S.D.'nin de (53) Bodrum'da yakalanarak gözaltına alındığı ve onunda işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildiği öğrenildi.
 

Toplam 10 zanlıdan, H.D.'nin adli kontrolle serbest kaldığı öğrenilirken,  biri kadın diğer 9 zanlı tutuklandı. İHA
 

Emekli-utanmazlar
 // Tuncer Someren
Emeklileri dolandıranlar tutuklanmış. Ya dolandırıcıya emekli olmak için para verenler olanlarda tutuklandımı bugün hakkı olmadığı halde emekli maaşı alanlar az değil banada geldiler emekli edelim diye kabul etmedim kabul edenlar emekli olmuştur o zaman 2 tarafta suçlu cezandırmak gerekir.doğrusu bu emekli olsalardı sesleri çıkmayacaktı para gidince adalet istiyorlar utanmazlar....
05 Mart 2010 08:11
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler